- Mieszkasz w bloku czy w domu? - pada pytanie. - Tak - brzmi odpowiedź. O co chodzi? O mały blok z wielkiej płyty. Z Bydgoszczy.
- Śmiejmy się, bo śmiech to zdrowie, zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy w izolacji i trzeba poszukiwać wszystkiego, co pozwoliłoby nam oderwać się od pandemicznej rzeczywistości - mówi badacz śmiechu i tego, co nas śmieszy, prof. Przemysław Grzybowski...
Według najnowszych badań zanieczyszczone powietrze jest przyczyną śmierci prawie 24 proc. Polaków rocznie. Czyli tysiąca bydgoszczan.
- Kiedy zaczynałem pisać, marzyłem tylko o... śmierci. Nie układało mi się nic, wynajmowałem obskurny pokój na ulicy Pomorskiej. To wszystko, co pisałem, było listami, w których przepraszałem ludzi, którzy mogli poczuć się mną rozczarowani -...
Pani Jeziora pojawiła się w Bydgoszczy niespodziewanie. Równie niespodziewanie jak jej australijski twórca - Garry Greenwood.
W fotografii reportażowej trzeba mieć szósty zmysł. Chyba dzięki niemu zrobiłem serię zdjęć z potężnej zadymy na ulicach Jarocina - mówi bydgoski fotograf Marek Chełminiak, który obchodzi 50 lat swojej pracy w fachu.
Bydgoszcz jest miastem ludzi sukcesu, którzy prowadzą naprawdę niesamowite biznesy na skalę nie tylko krajową, ale europejska czy wręcz światową - mówi Anna Wydrzyńska, wiceprezes zarządu firmy AWZ Deweloper.
Instytucje kultury na ten moment czekały z utęsknieniem. Ich stali bywalcy również. Po długiej przerwie znowu zaczynają działać.
Uczniowie, których molestował ksiądz udający seksuologa, chcą domagać się odszkodowania od Diecezji Bydgoskiej. Rafał K. jest w areszcie. Teraz będzie badany przez psychiatrów - dowiedziała się bydgoska "Wyborcza".
To jest natychmiastowa praca - siadam, wymyślam kilka szkiców i wybieram ten, który wydaje mi się najlepszy. Zaczynam realizować pracę. Ona wymaga jakości i skupienia - mówi Arkadiusz Hapka, grafik, ilustrator i animator kultury.
Albo w Trybunale i w jego politycznym otoczeniu znajdują się ludzie pozbawieni kompletnie wrażliwości prawnej i społecznej oraz wyobraźni, albo czyści sadyści. Dodać do tego trochę władzy nad losem człowieka i mamy przepis na tragedię - mówi...
- Na komendzie usłyszałam: "Trzeba było zostać w domu, nie drzeć ryja" oraz "W czasie pandemii konstytucja nie obowiązuje" - mówi Julia Holewińska, wicedyrektorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Pisarka została zatrzymana przez policję podczas...
W niedzielę odbędzie 29. finał WOŚP, po raz pierwszy w historii organizowany w czasach pandemii - trzy tygodnie później niż zazwyczaj i w zupełnie innym, pandemicznym otoczeniu.
- To jest czas trudny nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Przecież nie tylko dzieci, rodzice również muszą się odnaleźć w nowej sytuacji. Spadło na nich bardzo wiele zupełnie nowych i trudnych obowiązków - mówi psychiatra Lucyna Suś.
Mamy szczepionkę, a to wielki sukces współczesnej nauki, medycyny, technologii... to krok do wygrania walki z wirusem, krok do przybliżenia nas do powrotu do tzw. normalności - mówi dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.