Więcej
  Komentarze
  Z tym panem Bydgoszczy zupełnie nie po drodze. Z jego miastem również. Czas podzielić to chore województwo lub zlikwidować. Poznan miej nas okradnie,a może wcale.
  @janmikolaj1 Z tym Panem województwo traci... Awans w rankingach zubożenia i marazmu, nie jest w stanie zrekompensować spadku w rankingach zamożności. Podziwu godna rozrzutność (choćby karygodne wynagrodzenie szefa lotniska), nie pokryje najniższego kontraktu terytorialnego. Okrągłe słówka nie zastąpią prawem wymaganej informacji publicznej (BiP) Gratuluję wyborcom tego Pana. Chcecie biednieć i się regionalnie sprzeczać o ochłapy z pańskiego stołu? Wasza wola-tak wybraliście
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Odnoszę wrażenie, że rządząca PO oraz my, zwykli obywatele, żyjemy obecnie w jakichś dwóch równoległych, ale zupełnie odrębnych i nieprzystających do siebie światach. Toż PO wydaje się być partią zupełnie oderwaną od rzeczywistości, jak niegdysiejsza PZPR. Dlatego też jej namiestnicy w terenie zachowują się jak dawni PRL-owscy "tow.szmaciaki", mający za nic nakazy centrali i zachowujący się w sposób typowo prowincjonalny. A akurat nasz region jest tego zjawiska wręcz "sztandarowym" przykładem. To bowiem, co reprezentują sobą panowie z Torunia, głównie Lenz z Całbeckim, jest właśnie dokładnym odzwierciedleniem tych wszystkich patologii, z którymi mieliśmy do czynienia na czasów PRL. Historia zatoczyła koło! A co na taką samowolę mówią centralne władze tej partii, zwłaszcza jej najgłówniejsze postaci w osobach pań Kopacz i Piotrowskiej..? Otóż... nic! Niby się oburzają, niby coś tam "plumkają", ale tak naprawdę to tylko ocierają swoje twarze z tej śliny, którą obaj ci panowie je wczoraj opluli! O rety, w jakim my kraju żyjemy?!? Lenz z Całbecki z pełną premedytacją napluli w twarz PREMIEROWI (!) naszego państwa oraz MINISTROWI SPRAW WEWNĘTRZNYCH (!), gdy tymczasem obie panie z wręcz rozczulającą bezradnością rozkładają rączki i udają, że się nic nie stało! Skandal - co zrobiliście z naszej Ojczyzny?! Folwark "towarzyszy szmaciaków"..?! Znowu powtórka z rozrywki..?! Tfu! A powinno być tak, że w PRAWORZĄDNYM kraju, za jaki niby Polska ma uchodzić, Premier wraz z Ministrem MSW za taką OBRAZĘ od razu winni postawić tę prowincjonalną toruńską bandę "do raportu", natomiast PODLEGŁEMU sobie Wojewodzie NAKAZAĆ rozpędzić ten pseudosejmik, zaprowadzając w regionie choćby jako taką normalność! A jak w rzeczywistości jest? Nic takiego się nie stanie - Premier MOJEGO KRAJU oraz najważniejszy Minister jak zwykle skulą uszy i podwiną ogon, grzeczniutko zgadzając się na arogancję Lenza i Całbeckiego, bo oni doskonale wiedzą, że w dzisiejszej PO aż roi się od kłamców, złodziei, oszustów, aferzystów, itd, więc jedno draństwo w tę czy we w tę już niczego nie zmieni, jako że bezkarność w łonie tego ugrupowania stało się już normą, zupełnie żadnej kary się nie obawiając. A pieniądze nadal będą roztrwaniane. I PO chce wygrać w Bydgoszczy wybory..?! O nie, niedoczekanie! Najpierw... oddajcie nam naszą Ojczyznę! Pokażcie wreszcie, że prawo coś znaczy. Tylko... czy was jeszcze na to stać?
  @terrek Katechetka Piotrowska najgłówniejszą postacią we władzach partii? Haha, dobre sobie. Wzięli ją bo nikt poważny za bardzo nie chciał na 1 rok być szefem MSW. Ten cały rząd to taki wesoły babiniec, który ma dociągnąć do wyborów. Co do premier Kopacz to jest ona figurantką pozostawioną przez Tuska samą sobie. Ona miałaby zagrozić Całbeckiemu? Przypominam, że Całbecki uzyskał w wyborach do Sejmiku więcej głosów w liczbach bezwzględnych niż premierka Kopaczowa w wyborach do Sejmu. Zdobył w zasadzie samodzielnie 5 mandatów dla PO/ Naprawdę wierzycie w bajki Katechetki i Olszewskiego, że Całbeckiego odwołają bo bydgoskie PO nie lubi Torunia? Bitch Please. Pod kierownictwem Lenza i Całbeckiego wojewódzkie PO utrzymało władzę w sejmiku i nawet rozszerzyło ją o prezydenturę we Włocławku. Czy wy naprawdę wierzycie, że Kopacz odwoła ludzi, pod rządami których partia utrzymuje władzę w regionie? Ech, Bydgoszcz to faktycznie stan umysłu. Wierzycie w każdą bajkę byle by dosrywano w niej Toruniowi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @chton Pamiętaj toruński ograniczony człowieczku, że kradzione nie tuczy. A wy wybraliście swojego Całbeckiego, który okradał Bydgoszcz i całe byłe województwo bydgoskie z należnych im środków unijnych i dawał kasę wam na wszelakie fanaberie. I myślicie, że już tak zawsze będzie. Niedoczekanie wasze. Ta wasza megalomania, głupota, chciwość, chytrość to immanentne cechy torunian. My już dawno się na was poznaliśmy, a teraz pozna się na was cała Polska.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @semeon Tak okradał, że w Bydgoszczy buduje się linie tramwajowe, zbudowano nowy most, zbudowano bibliotekę uniwersytecką, wielu bydgoskich naukowców skorzystało z pieniędzy na badania i wiele wiele innych. Podejrzewam, że niejedno miasto w Polsce chciałoby być tak okradane jak Bydgoszcz :). Oczywiście koronnym argumentem jest ilość pieniędzy na mieszkańca. Tyle, że tam gdzie są konkursy takie kryterium można potłuc o kant tyłka. Dlaczego nie podajecie nigdy, że procent uzyskanego dofinansowania przez projekty bydgoskie jest zdecydowanie większy niż toruńskie. Bydgoszcz generalnie dostaje kasę na to na co chce. Oczywiście o ile napisze projekt. Skoro nie ma wniosku to i nie ma finansowania. Proste prawda? Trzeba się bardziej starać to i kwota dofinansowania będzie większa. Dla takich leśnych dziadków jak tow. Różański wypowiadający się powyżej to trudne do pojęcia. Mentalnie tkwią jeszcze w PRLu gdzie kasę dostawało się na zasadzie "wicie rozumicie towarzyszu, robotniczo-chłopskiej Bydgoszczy się należy". To już nie te czasy. Trzeba się dostosować. Toruń potrafi, Bydgoszcz jak widać nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @chton Jesteś typowym przygłupawym lemingiem z potęgi morskiej i dalsza dyskusja z tobą urąga mojej inteligencji. A tak swoją drogą to według twoich wpisów jestem Thomasem z Velbert. Sam widzisz jaki jesteś głupi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Co za skur.....stwo. Szkoda słów przyspawane do stałka słońce kujawsko-pomorskie zrobi wszystko ,żeby rozwój województwa był równomierny tzn. wszyscy dołujemy we wszelkich rankingach SUPER .Kiedy to dziadostwo się skończy , mimo wszystko liczyłem na jakieś tasowania i zmiany . Jestem tak wściekły ,że głosowałem na PO !!!
  już oceniałe(a)ś
  25
  6
  Temu panu już Bydgoszcz dziękuje.
  już oceniałe(a)ś
  22
  6
  I to mi się w Polsce podoba - biolog, dziennikarz, matematyk, lekarz etc. zajmuje się działaniami stricte administracyjno - prawnymi. Ehh ta uniwersalność naszych polityków - na wszystkim się znają;) To ja od jutro znaczyma leczyć, nauczać no i oczywiście zapowiadać pogodę;)
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Pan Całbecki i cały ten toruński zarząd powinni dostać zakaz wjazdu do Bydgoszczy, a bydgoscy radni nie powinni jeździć na sesje aż do powołania zarządu, który będzie reprezentował także interesy największego miasta regionu. To jest przynajmniej dwóch wicemarszałków i to zaproponowanych przez bydgoszczan, albo marszałka z Bydgoszczy. Jeżeli to nie nastąpi to należy bojkotować sejmik i nagłaśniać postępowanie toruńskiego dyktatora na arenie ogólnopolskiej. Przecież nie można tolerować takich zachowań jak te z powtórzonym głosowaniem, jak te z uzgadnianiem bydgoskich przedstawicieli w sejmiku bez wiedzy bydgoszczan, i tak dalej. To są kpiny z demokracji. To jest lekceważenie przynajmniej połowy mieszkańców tego województwa (byłe bydgoskie). Tak dalej być nie może. dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2014/12/oczywista-prawda-o-torunskim-marszaku.html
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kto z władz sejmiku jest ubezpieczony w Krusie? Bo chciałbym wiedzieć na kogo leczenie i emeryturę płacę podatki, z przyjemnością oczywiście.
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  Oszuści z toruńskiej PO. Faktycznie, prawdziwe towarzysze szmaciaki.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0