Drogowcy ogłosili przetarg na remont schodów łączących ul. Toruńską z Cmentarzem Bohaterów Bydgoszczy. To projekt realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wystarczyły do tego 132 głosy mieszkańców.

Schody rozpoczynają się między posesjami przy ul. Toruńskiej 86 i 88, na wysokości lodowiska Torbyd. Kończą się nieopodal wejścia na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy. Mieszkańcy nie tylko Wzgórza Wolności docierają nimi do hal sportowych. Niektórzy, w obliczu braku chodnika na Trasie Uniwersyteckiej, idą dalej kładką Esperanto przez Brdę ku ul. Jagiellońskiej.

Schody są w naprawdę w kiepskim stanie - trzeba uważać, by nie zrobić sobie krzywdy na wyszczerbionych stopniach. A jest tutaj dość stromo.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Super. A dokąd trafiają pieniądze z mandatów np za śmiecenie, czy dewastację mienia publicznego? Sądząc po stopniu dewastacji np przystanków i ilości śmieci i petów np na skwerach to byłaby żyła złota ( kara grzywny co najmniej 500 zł?).
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Niezależnie nad Trasą Uniwersytecką powstała kładka rowerowa.
  NAD????Nad trasą Uniwerytecką????
  Kto to pisze???
  już oceniałe(a)ś
  1
  0