Nowa Astoria z basenami zewnętrznymi. 2020 rok (basen olimpijski). Koszt - 100 mln zł
Obecnie trwa budowa krytego basenu o wymiarach olimpijskich. Wykonany został wykop, w którym powstała płyta fundamentowa. Koncepcja basenów zewnętrznych od strony Brdy będzie także efektem konsultacji społecznych. Jacuzzi, zjeżdżalnia z pontonami, muzyka z głośników, dodatkowy przystanek autobusowy przy kompleksie czy parkingi dla rowerów to tylko niektóre z propozycji, które znajdą się w projekcie nowego miejsca rekreacji na bulwarze przy Królowej Jadwigi.
- Astoria to, oprócz 50-metrowego basenu o wymiarach olimpijskich, przystań kajakowa, sale treningowe, strefy gastronomiczne. Budynek był opiniowany przez Radę ds. Estetyki Społecznej, której uwagi w znacznym stopniu wpłynęły na jego ostateczny wygląd. Zmieni to kolejny bardzo ważny fragment Śródmieścia. Otwarte baseny będą zlokalizowane wzdłuż bulwarów w kierunku ul. Unii Lubelskiej. Będą składały się z czterech stref, gdzie wypoczywać będą mogli dorośli i dzieci. Pełnić mają funkcję głównie rekreacyjną. Inwestycja pozwoli przywrócić czasy, gdy na Astorię szło się na basen całymi rodzinami - mówi Sztybel.
Budowa basenu olimpijskiego przebiega zgodnie z planem. - Pod koniec ub. roku ubiegaliśmy się o zwiększenie dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Otrzymaliśmy odpowiedź, by wniosek kierować w I kwartale 2019 roku. Większe środki pozwoliłyby podjąć decyzję o budowie strefy otwartej zaraz po zakończeniu tego obiektu - raportuje wiceprezydent.
Wszystkie komentarze
Stawka dzierżawy i koncepcja to za mało. Doświadczenie w wynajmie powierzchni komercyjnych/historycznych powinno być również jednym z wymagań.
Już widzę, jak „Miecio i spółka” wygrywa przetarg bez wymaganego doświadczenia w najmie powierzchni usługowo-handlowych.
By tyle nie narzekać, miasto zmienia się na lepsze. To widać najbardziej na Starym Mieście... jeszcze 10 lat temu wieczorami nie było po co tu przyjść. Teraz jest na prawdę ciekawie.