Fot. Tymon Markowski / Agencja Wyborcza.pl
1 z 10
1. Orły z "szóstki"
VI LO przy ul. Staszica to od lat najlepsze liceum ogólnokształcące w mieście. W zeszłym roku w rankingu perspektyw zajęło wysokie, 17 miejsce w kraju. W tym mimo, że znacznie pogorszyło swoją pozycję - 44, to wciąż jest bezkonkurencyjne w Bydgoszczy. Najwięcej punktów liceum otrzymało za maturę. Warto dodać, że w kujawsko-pomorskim "szóstka" uplasowała się na drugim miejscu. Wyprzedziło ją Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Szkoła zajęła w tym roku drugie miejsce w kraju!
Fot. Bogumila Adryan / Agencja Wyborcza.pl
2 z 10
2. "Jedynka" ma srebro
Zaraz po szóstce, drugą pozycję wśród liceów ogólnokształcących w Bydgoszczy zajmuje "jedynka". Ta od lat konkuruje z niedaleko położonym od niej liderem. Niestety, wciąż pozostaje daleko w tyle w rankingu ogólnopolskim. W tegorocznym szkoła zajęła 163 pozycję, czyli pogorszyła swój wynik o jedno miejsce.
Oratrorium Dominiczek/Facebook
3 z 10
3. Salezjanie wciąż na wysokim poziomie
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego, to według twórców tegorocznego rankingu, trzeci ogólniak w Bydgoszczy. W zestawieniu krajowym zajmuje jednak 182 pozycje. To duża poprawa, jeśli chodzi o ranking zeszłoroczny. Wtedy salezjanie zajęli miejsce 209.
Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Wyborcza.pl
4 z 10
4. II LO poza podium
Od lat niezmiennie, czwartą pozycję ma także II LO im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej. Podobnie jak Liceum Salezjańskie, "Dwójka" również polepszyła swoją pozycję w kraju. W tegorocznym rankingu Perspektyw zajmuje miejsce 210. W zeszłym roku szkoła była o 23 pozycje niżej. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ale w Toruniu, zajęło w kraju 248 miejsce.
Fot. Klaudia Kminikowska / Agencja Wyborcza.pl
5 z 10
5. Plastyk wśród najlepszych
Piąte miejsce w Bydgoszczy w tym roku to bardzo duże zaskoczenie. Na tej wysokiej pozycji bowiem po raz pierwszy uplasowała się Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, potocznie nazywana przez bydgoszczan "plastykiem". Szkoła zajęła 275 miejsce. W zeszłych latach nie znalazła się nawet w 500! Tuż za nią pojawiło się I Katolickie Liceum Ogólnokształcące i kawałek dalej IV LO.
Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Wyborcza.pl
6 z 10
1. Elektronik bezkonkurencyjny
W zeszłym roku Technikum Elektroniczne mogło poszczycić się pierwszym miejscem w kraju! W tym wypada nieco gorzej zajmując drugie, zaraz po technikum w Nowym Sączu. "Elektronik". Jak podkreśla wicedyrektor placówki Piotr Siwka - Nasz sukces nie wynika z jednorocznego przygotowania. Trwa to już kilka lat. Na wynik złożyły się przede wszystkim bardzo dobre wyniki w olimpiadach, egzaminach maturalnych i zawodowych.
Fot. Adrian Terlecki / Agencja Wyborcza.pl
7 z 10
2. Drugie miejsce dla ekonomistów
Technikum Ekonomiczne ma powody do dumy. W tym roku bydgoska szkoła mieszcząca się przy ul. Gajowej zajęła wysoką 25 pozycję w kraju i tym samym wyprzedziła swoich zeszłorocznych, miastowych konkurentów: Technikum Hotelarskie i Chemiczne. W rankingu Perspektywy 2017 Technikum Ekonomiczne zajęło 63 miejsce.
Fot. Adrian Terlecki / Agencja Wyborcza.pl
8 z 10
3. Technikum Hotelarskie na pudle
Nieco gorzej, ale wciąż na podium wśród techników w Bydgoszczy uplasowało się Technikum Hotelarskie mieszczące się w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Konarskiego. W tegorocznym rankingu szkoła zajęła 53 pozycję. To duży spadek, w zeszłym roku technikum uplasowało się na 24 miejscu.
Fot. Adrian Terlecki / Agencja Wyborcza.pl
9 z 10
4. Budowlanka wciąż wysoko
Ósme miejsce w województwie kujawsko - pomorskim i czwarte w Bydgoszczy wśród techników należy do Zespołu Szkół Budowlanych. Technikum pogorszyło swój zeszłoroczny wynik i z 55 miejsca spadło na 92. To i tak wysoko w porównaniu z rokiem 2016, wtedy "budowlanka" znalazła się na 246 pozycji.
10 z 10
5. Chemicy na minus
Technikum chemiczne, w tym roku wyprzedziło technikum hotelarskie. W zeszłym chemicy zajęli miejsce na podium. W tym nie mają powodów do dumy. Z 40 pozycji w kraju spadli na 115. Szkoła przy ul. Łukasiewicza kształci w zawodzie technik analityk. Po ukończeniu nauki, absolwent umie m.in. przygotować sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne do badań analitycznych, pobierać i przygotowywać próbki do badań, wykonywać badania surowców, półproduktów, produktów i materiałów pomocniczych a także robić badania bioanalityczne i środowiskowe.
Wszystkie komentarze