Więcej
  Komentarze
  Polska jest objęta największym procentowo obszarem Natura2000. Blokuje to nasze inwestycje. Niemcy mają kilka procent takich obszarów, inny również mało, a u nas ponad 20%! Byle żabka, czy jeżyk blokuje wielkie projekty. Tylko tępe ćwoki płaczą przy takiej wycince. UE wymyśliła sobie u nas skansen.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W Bydgoszczy przy skrzyżowaniu ul Dworcowej i Królowej Jadwigi stoi zabytkowa leśniczówka, jak myślicie czy to wybryk leśnika. Nie to ok 1850 roku Bydgoszcz rozbudowała się w związku z budową kolei Berlin - Bydgoszcz. Ciekawe czy Gazeta rozpacza z twgo powodu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pewnie mało kto pamięta, że jeszcze kilka lat temu pewien prezydent Bydgoszczy na literę D. zamierzał przeprowadzić S5 przez centrum miasta. Potem okazało się, że tę potężną inwestycję przyhamowała pewna mała zielona żabka, która zamieszkiwała na planowanej trasie. Na szczęście mamy to już za sobą, ale uważam że nie zaszkodziłoby jeszcze raz dokładnie opisać szczegółowo tę całą historię ku przestrodze. Tym bardziej, że pan Dąbrowicz znowu podnosi głowę, niczym smok któremu właśnie odrosła kolejny raz. Ciekawe, czy bydgoszczanie zdają sobie sprawę z faktu, że ich miasto jest obecnie największym w Polsce miastem... bez autostrady lub drogi ekspresowej?
  @jacek.killman a jest to zasługa naszych "przyjaciół" z Torunia, którzy najpierw zrobili wszystko aby A 1 ominęła Bydgoszcz, później się z tego cieszyli, że udupili Bydgoszcz na długie lata. Potem kombinowali, żeby budować S 15 i S 80, żeby nie dopuścić do budowy S 5. Teraz kombinują z budową S 10 w kierunku Warszawy aby nie dopuścić do budowy S 10 do Piły, który to odcinek S 10 ma znaczenie kolosalne dla całego regionu ze względu na połączenie ze Szczecinem i Wybrzeżem Zachodnim i poprzez S 11 z Koszalinem i Kołobrzegiem na Wybrzeżu Środkowym. Z Warszawą Toruń ma doskonałe połączenie poprzez A 1 i A 2, więc budowa dziesiątki do Płońska może poczakać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak znam polskie podejście do wszystkiego, dzisiejsi czytające mogą nie zdąrzyć przejechać tą trasą. Będą albo bardzo starzy , albo na tamtym świecie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czemu taki wąski ten wytrzebiony pas?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Minister Szyszko ma pewnie jedno z tych zdjęć na tapecie. Piękny widok.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0