Fot. Karolina Włodarczyk / Agencja Wyborcza.pl
1 z 17
Sieć szkół w Bydgoszczy przed reformą
W mieście działa obecnie 47 szkół podstawowych (19 samodzielnie funkcjonujących i 28 w zespołach szkół); 47 gimnazjów (11 samodzielnie działających i 36 w zespołach); 51 szkół ponadgimnazjalnych (16 liceów, 21 techników, 14 zasadniczych szkół zawodowych, 8 szkół policealnych). Reforma zakłada likwidację gimnazjów, która rozpoczyna się od września i będzie trwała dwa lata, aż do ukończenia nauki w tych szkołach przez obecnych uczniów. Reforma dotknie 37 tys. uczniów i 4,5 tys. nauczycieli.
2 z 17
Gimnazjum nr 5
Miasto przewiduje przekształcenie trzech gimnazjów w szkoły podstawowe. Jednym z nich jest fordońskie Gimnazjum nr 5 przy ul. Berlinga 17, które zostaje Szkołą Podstawową nr 70 - z tym samym adresem.
Fot. Monika Lepert / Agencja Wyborcza.pl
3 z 17
Gimnazjum nr 54
Kolejny przykład przekształcenia. Gimnazjum nr 54 Mistrzostwa Sportowego przy Berlinga 13 zmienione zostanie w Szkołę Podstawową nr 71 Mistrzostwa Sportowego.
4 z 17
Gimnazjum nr 23
Placówka działająca przy Czackiego na Górzyskowie - staje się Szkołą Podstawową nr 72
Materiały Urzędu Miasta
5 z 17
Włączenie gimnazjów w inne szkoły
To kolejny sposób na dostosowanie sieci szkół do wymogów reformy: włączenie samodzielnych gimnazjów do istniejących szkół podstawowych. Uczniowie będą w nich się uczyć aż do ukończenia nauki w wygaszanych gimnazjach
Fot. Adrian Terlecki / Agencja Wyborcza.pl
6 z 17
Gimnazjum nr 9
Placówka przy Gajowej zostanie włączona do Szkoły Podstawowej nr 14 przy Żmudzkiej lub Zespołu Szkół Handlowych przy Żmudzkiej. Budynek będzie już od września 2018 nową siedzibą ZSH.
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Wyborcza.pl
7 z 17
Gimnazjum nr 16
Szkoła działająca przy ul. Bohaterów Kragujewca 10 stanie się częścią Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Kombatantów. Budynek po wygaszeniu gimnazjum będzie dodatkowym obiektem dla SP 60 z ul. Glinki lub ośrodka dla dzieci z autyzmem.
Fot. Adrian Terlecki / Agencja Wyborcza.pl
8 z 17
Gimnazjum nr 20
To gimnazjum z ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności włączone będzie do Szkoły Podstawowej nr 56 z Bośniackiej, a obiekt od września 2019 stanie się nową siedzibą ?56?.
Materiały Urzędu Miasta
9 z 17
Gimnazjum nr 22
Placówka z ul. Dąbrowskiego włączona będzie do Szkoły Podstawowej nr 61 z ul. Kruczej. Od września 2019 natomiast w budynku swoją siedzibę będzie mieć Międzynarodowa Szkoła Sokrates.
Materiały Urzędu Miasta
10 z 17
Gimnazjum nr 24
Funkcjonujące na Londynku gimnazjum z ul. Kościuszki będzie od września częścią Szkoły Podstawowej nr 37 przy Gdańskiej 122, a budynek po 2019 roku pozostanie do dyspozycji miasta.
Materiały Urzędu Miasta
11 z 17
Gimnazjum nr 25
Gimnazjum z ul. Fredry włączone zostanie do Szkoły Podstawowej nr 2 przy Hetmańskiej. Budynek, jak poprzedni, będzie od września 2019 do dyspozycji miasta.
Fot. Bartłomiwj Barczyk / Agencja Wyborcza.pl
12 z 17
Gimnazjum nr 27
Placówka działająca przy ul. Kruszwickiej włączona jest do Szkoły Podstawowej nr 10 ze Śląskiej, a budynek już od września 2018 będzie przeznaczony dla Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1
13 z 17
Gimnazjum nr 28
Szkoła z Jachcic, z ul. Żeglarskiej, stanie się częścią Szkoły Podstawowej nr 36 z ul. Średniej. Obiekt, być może, bo to nie jest przesądzone, stanie się nową siedzibą XIII LO.
MATERIAŁY RATUSZA
14 z 17
Nowa podstawówka
Od września 2017 uruchomiona zostanie budowana szkoła w Fordonie przy Bora-Komorowskiego. Wchłonie w całości Szkołę Podstawową nr 9 z Tatrzańskiej.
15 z 17
Przeprowadzka XIII LO
We wrześniu 2019 roku przestanie działać XIII LO przy ul. Gawędy w Fordonie. Placówka zostanie przeniesiona na ul. Żeglarską (budynek po gimnazjum) lub na ul. Kromera, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa 67, a przestanie działać gimnazjum. Obiekt przy Gawędy przestanie pełnić funkcje oświatowe, co wzburzyło już część mieszkańców Fordonu, a list otwarty w tej sprawie do prezydenta Rafała Bruskiego napisał Andrzej Bogucki.
Fot. Adrian Terlecki / Agencja Wyborcza.pl
16 z 17
Nowe szkoły zawodowe - teraz zwane branżowymi
Jedenaście szkół zawodowych zostanie przekształconych w szkoły branżowe. Powstaną dwie nowe. W Zespole Szkół nr 12 powstanie klasa dla elektryków, a w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 (na zdjęciu) - klasa w zawodzie monter-mechanik.
Materiały Urzędu Miasta
17 z 17
Zmiana obwodów w podstawówkach
W 26 szkołach podstawowych zmienią się ich obwody. W jaki sposób, które ulice zostały przypisane do poszczególnych szkół - oto szczegóły. http://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/multimedia/edukacja/SzkolyPodstawowe.pdf
Wszystkie komentarze