Więcej
  Komentarze
  Rewelacja! Czapki z głów Panowie! Po 9 latach tytanicznej pracy i paśmie sukcesów (ciągle nas informowano o sukcesach :-) teraz podano: "Obecnie Bydgoszcz zrównała się z wynikiem z 2008 roku. " Taki rozwój i postęp i sukces wsteczny :-)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Znowu gazeta podpuszcza ludzi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przecież w Bydgoszczy nie ma bezrobocia! W Bydgoszczy jak w każdym dużym mieście w Polsce brakuje rąk do pracy, a 2000 zł brutto obecnie może zarobić wyłącznie stróż albo sprzątaczka, bo nikt inny za takie pieniądze robić nie musi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Porównuje się porównywalne miasta. Stąd porównywanie Bydgoszczy z Toruniem nie ma sensu. bo to zupełnie inna liga jest. Toruń należy porównywać z Radomiem, Opolem, albo Rzeszowem. Zaś Bydgoszcz ze Szczecinem, Lublinem czy Katowicami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Po co te żałosne próby porównywania wyścigowego konia arabskiego (Bydgoszcz) z ochwaconym wałachem (zadupiewo pod Lubiczem)? Wiadomo, że cymbałwioska nie ma szans już na samym starcie takiego quasi "rankingu". To tak jakby wypuścić na ring zawodnika wagi ciężkiej i łysego błazna chodzącego w kategorii piórkowej. Czy trolluj musi leczyć w ten sposób swoje małomiasteczkowe kompleksy na bydgoskim forum?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Do pit 771 Duże firmy to przede wszystkim duże możliwości dla nowych technologii. Mają po prostu odpowiedni kapitał ku temu. Poza tym wokół nich istnieje mnóstwo drobnych kooperantów. Natomiast wysokie zarobki kształtują popyt. Niskie zarobki są dobre dla zacofanych regionów, gdyż tam bogaci umieszczają swą produkcje. Natomiast nigdy nie umieszczą tam najbardziej zaawansowanej technologicznie produkcji, czy też nie prowadzą tam badań zapewniających wprowadzanie nowych technologii. Bydgoszcz straciła sporo z tych możliwości tracą własne duże firmy. Tak samo straciła pracodawcę, jakim była Akademia Medyczna na rzecz toruńskiego UMK. Brak Uniwersytetu Medycznego, to strata której powstanie wielu Biedronek i Lidlów w Bydgoszczy nie zrekompensuje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jako bydgoszczanina najbardziej interesuje mnie Bydgoszcz i okolice. A jest tu jeszcze dużo do zrobienia, chociaż niewątpliwie cieszą mnie zmiany na lepsze. .... Województwem i Toruniem mniej się interesuję, chociażby z uwagi na zagrabienie przez torunian urzędu marszałkowskiego i granie tylko pod siebie.
  @janmikolaj1 Jak interesuje Cię Bydgoszcz to oglądaj TVP Bydgoszcz tam ci toruńscy redaktorzy po rydzykowym WUMLu wszystko relacjonują.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie zapominajmy że w Toruniu największym pracodawcą, poza UMK jest Urząd Marszałkowski i jago zależne spółki i Urząd Gminy Miasta Toruń i jego zależne spółki. A co będzie jak się za 3 lata skończą pieniądze z UE.? A ile toruniaków zatrudniają w Toruniu te "potęgi" z listy największych przedsiębiorstw w kraju?
  @miroslaw18 Tyko ze UMK będzie trwało ale czy UTP będzie po takich aferach? Co się stanie kiedy zlikwidują województwo i cała administracja Urzędu Wojewódzkiego (największy pracodawca Bydgoszczy) pójdzie do Poznania?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ino_fan Urząd Wojewódzki największym pracodawcą w Bydgoszczy??? Ktoś tu próbuje leczyć kompleksy... Szkoda że w artykule nie napisano ile wynosi bezrobocie w powiecie toruńskim. Byśmy się dowiedzieli jaki to ma wpływ Toruń na sąsiednie gminy. Niepodważalnym faktem jest to że statystyki Toruniowi mocno podbija Urząd Marszałkowski.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ino_fan No cóż są głupi, głupsi, najgłupsi i ino_fan!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ino_fan Czemu każesz nam do Poznania a nie do Warszawy albo Brukseli.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0