Więcej
  Komentarze
  A nazwiska wszystkich przydupasów Śliwkowej. Tych co głosowali żeby mieć dyrekcje w Toruniu.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  A gdzie byli w 2004 roku wpływowi wówczas politycy pan Rulewski pani Bańkowska i pan Zemke Ci co tworzyli nasze województwo?
  @zintegrowany31 To akurat sprawa władz samorządowych (zobacz starczyka1511). To oczywiste, że UMK przygarnął kurę znoszącą złote jaja. Teraz, kiedy po ponad 10 latach, Całbecki za wojewódzką kasę zbudował im warsztat pracy (szpital) trudniej będzie odzyskać. A "lepiej widzący" doradcy Dudy z UMK na to nie pozwolą. Potrzebne są inne argumenty niż chęć i lokalne 'opowieści'
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @wierny_nie_poddany A 160 tyś POdPISów to się nie liczy? Nikt nie pytał Bydgoszczan czy zgadzają się na oddanie uczelni.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @zintegrowany31 a ile podpisów trzeba zebrać w Inowrocławiu ,żeby Bydgoszcz wyrzucić pod Poznań? Jeśli będzie np. 40 tys będzie mało pojedziemy z podpisami do Torunia i Grudziądza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  nic o kulisach włączenia AM do UMK, artykuł? spóźniony o jakieś 5 miesięcy... zajmijcie się lepiej fotoreportażami z placów budowy i nowych knajp. Dla dobra wszystkich.
  @seba-76 No muszę przyznać, że dużo w tym prawdy.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Lewandowski, Śliwka (śp. pamięci). Wenderlich, Lenc, Wojtczak, Filar, Wyrowiński i inni to główni architekci aneksji bydgoskiej AMB. To ich i ich polityczne zaplecze należy rozliczyć za ten haniebny czyn
  @semeon Nasi sprzedawczyki też się do tego przyczynili, ci co mają dziś ciepłe posadki.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Musimy zintegrować Uczelnie w Bydgoszczy i przyłączyć CM. W imię łączenia a nie dzielenia oczywiście:)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jak można było dopuścić do tej fuzji? To zwykły spisek toruński - Śliwki toruńskiej, Kopcewicza i Dąbrowicza. Brzydko mówiąc, jak zwykle Bydgoszcz wydymano wmawiając, że to uratuje medycynę. Gdyby nie to, dzisiaj działałby w Bydgoszczy na przyzwoitym poziomie uniwersytet medyczny z min. stomatologią. Gdyby żył Prof. Domaniewski to nie wiem, czy by to przeżył. Haniebne to były zagrywki. Tretyn powinien palić się ze wstydu.
  @doktoor2 Trolluniak i poczucie wstydu zwłaszcza pp kradzieży? Bawisz się w oksymorony czy też masz lekkie inklinacje masochistyczne?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  arytykuł mało obiektywny , pomijający bardzo dużo faktów i otoczki z przejęcia AM . Przejęcie AM było wynikiem szantażu i to trzeba głośno powiedzieć . Co do dombrowicza , wszyscy wiemy jaką miłością darzył i darzy sąsiednie miasto , bez jego zgody i nacisków nigdy AM nie trafiłaby do torunia .....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  No w gdzie kontekst przepychanek z utworzeniem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przejęcie AM przez UMK miało być warunkiem zgody na UKW. Zapytajcie Dombrowicza - prowadził negocjacje - a teraz dziwnie milczy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0