Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Sulima-Kamiński pozostawił po sobie wiele powieści, z których najbardziej znaną jest trylogia o losach bydgoszczan pt. "Most Królowej Jadwigi"(na zdjęciu tytułowy most)" A ja myślę, że na zdjęciu jest most Staromiejski (im. JSK) ;)
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Od stycznia pojadę z domu Rejewskim, przesiądę się na Polę Negri i do pracy dotrę Kocerką...
  @arbiter_elegancji "Słyszał pan, Rejewski się wykoleił!" ;)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  co za tuman podpisał zdjęcie Mostu im. Sulimy Kamińskiego twierdząc, że jest to MOst Królowej Jadwigi?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Nie rozumiem, po co ustalać patronów dla tramwajów. Duże obiekty urbanistyczne, miejsca kultury, nauki , etc. - to rozumiem - ale wagony, tramwaje? Może jeszcze klamki w drzwiach w urzędzie ... przynajmniej wchodząc uścisnę się z jakimś "ważniakiem".
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Jeżeli pozostał 11 Swingów będzie tak samo awaryjnych jak ten który jest testowany,to nadanie im imion sławnych bydgoszczan będzie ich obrazą. Buble powinny nosić imiona nieudaczników Bruski,Niedzwiedzki,Olszewski, Kozłowicz itp.
  @har_am hahaha prawda. Obecne 2 esy które ma Mzk więcej stoją niż jeżdżą
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  Jeden nowy tramwaj dziś rano ledwo wyjechał już się popsuł. Brawo PESA. Póki co może jeżdżą dwa nowe taramwaje, reszta to niedorobiony sprzęt który nie może wyjechać na tory. Oczywiście Ratusz i Pesa odtrąbili sukces , a prawda jest taka że to kompletna klapa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Nalezaloby sie zapytac RODZIN, tych zasluzonych osob, czy zycza sobie, aby do Fordonu, wagony tramwajowe, nazywane byly imionami ich bliskich !? W innym przypadku, w wyniku braku zgody RODZIN, miasto BYDGOSZCZ, moze miec problemy z prawem i zaplacic wysokie odszkodowania !? Moim zdaniem , nazywanie wozow bimby imionami, to jakas paranoja ! Gdzie my zyjemy !? Co decydenci maja w glowach i co jeszcze im do rozumu zapuka !? Decydenci powinni pracowac dla mieszkancow i dbac o to, aby bimba jezdzila punktualnie , co 5-minut, a szybkosc jej, byla konkurencyjna / przy pomocy systemu ITS / z autami !!! Nie wystarczy uruchomic tramwaj, ten tramwaj musi tak szybko przemierzac kilometry swojej trasy, aby do centrum miasta i dworca kolejowego BYDGOSZCZ GL. dojechal do 30-tu minut! Jezeli to nie zostanie spelnione, to juz dzisiaj nalezy planowac rozbudowe Fordonskiej i wiaduktow warszawskich, do 6-ciu pasow, bo sie nam wszystko zakorkuje ! Tramwaj jadacy z Fordonu do centrum miasta i dworca ok. 60-min. nalezy potraktowac jako obiekt turystyczny i obslugiwac wagonami zabytkowymi, co zapewnie i tak stanie ! / Pesa nie dostarczy, wedlug inf.prasowach, do konca roku 2015, wagonow !??? / Ale bedziemy mieli w przyszlosci /?/ nazwy na tramwajach, i to sie naprawde liczy ! Tego chcemy !
  @1a40 Primo: nazwiska nie wchodzą w skład masy spadkowej:-) Secundo: niestety, powyższy mail to typowe (niestety, dla Bydgoszczy częste) narzekanie dla narzekania: po Gdańsku już od dawna jeździ Heweliusz, Joanna Schopenhauer czy Eduard Friedrich von Conradi i specjalnie to nikomu nie przeszkadza...
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  To już jest chamstwo, żeby całe miasto płaciło za wożenie wieśniaków z fordońskich lasów i jeszcze teraz imiona dla tramwajów??? Zabierają nam linie autobusowe i tramwajowe przez to zadupie, w zasadzie tylko oni będą jeździć nowymi tramwajami bo niby po co Bydgoszcz miałaby tam jeździć, co będzie kolejne? Będziemy płacić za utrzymanie tramwaju w lesie? W każdym normalnym mieście takie przedmieścia jak Fordon są osobnymi gminami i dojeżdżają do miasta PKS, pociągami lub własną komunikacją. A teraz cała Bydgoszcz będzie fundować wieśniakom z lasu dowóz do miasta... Odłączyć to zadupie od miasta bo je niszczą kosztami utrzymania.
  @1avalon Jak Fordon i pozostałe rejony miasta przez kilkanaście lat ładowały kasę w rewitalizację ścisłego centrum kosztem zerowych nakładów w pozostałe dzielnice to było w porządku? W jednym się zgadzamy - Fordon jako 75-tysięczne miasteczko z dużą uczelnią spokojnie sobie poradzi samodzielnie. Przynajmniej nasze kieszenie nie będą drenowane na utrzymywanie umierającego śródmieścia.
  już oceniałe(a)ś
  14
  2