Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jeśli chodzi o firmy prywatne to metoda jest prosta - zaproponujcie ulgę w podatku od nieruchomości w zamian za upiększenie wizualne i każdy z chęcią z tego skorzysta! Jaki obecnie jest sens inwestować w piękno i estetykę jak politycy co chwila straszą nas podatkiem od wartości nieruchomości? Spójrzmy na przykładzie TOI TOIi, teraz stoją na zewnątrz i nic im się nie dzieje, oczywiście ładnie to nie wygląda ale po co firma ma budować wiatę lub halę(?), po to aby musieli płacić dodatkowe 20 złotych od metra kwadratowego rocznie podatku od nieruchomości? Pobudowanie hali np. 2 tys. metrów to w zależności od technologii od 2-6 mln złotych, a następnie roczny koszt samego podatku to dodatkowe ponad 40 tys. zł! Musiałby Prezes TOI TOIa na głowę upaść aby zdecydować się na taką inwestycje tylko po to aby było ładniej przy wjeździe do miasta :-). Inna sprawa to reklamy, na Fordońskiej za wiaduktem warszawskim w stronę Fordonu już to jakoś wygląda przynajmniej jeśli chodzi o środkowy pas więc teraz czas na porządek w kolejnych lokalizacjach i tu miasto ma duże pole do popisu (byle nie PO-PISu :-))!
  już oceniałe(a)ś
  32
  3
  Przede wszystkim Bydgoszcz musi się wzbogacić - jako miasto, społeczeństwo. Estetyka przyjdzie wtedy sama... Na to potrzeba jeszcze kilku lat. Druga sprawa to rzetelniej wykonywane prace przez ZDMiKP oraz Wydział Ochrony Środowiska - to właśnie te dwie komórki mają największy wpływ na nasz wizerunek. I to właśnie te komórki mogą dość szybko ten wizerunek poprawić. Plastycy czy urbaniści mogą snuć sobie teorie o reklamach i ich formach - ale to czy czy ulica jest posprzątana, czy zalegają na jej poboczu hałdy piachu, to już zależy od kogoś innego. Czy kępy dziko rosnących krzaków traktuje się jako zieleń czy po prostu jako chwasty, które trzeba usunąć - o tym także decyduje ktoś inny. Zadbajmy o to co już mamy. Przykład zieleni - Bydgoszcz, mimo że ma dość dużo terenów zielonych to wcale o nią nie dba. Koszenie trawy to za mało! Od lat nie ma przycinek drzew, leczenia tych schorowanych. Park nad Kanałem to powoli ruina! Stare drzewa umierają, a nowych się nie sadzi. Kolejny przykład to Wieża ciśnień, która jest całkowicie zasłonięta drzewami i zbyt słabo ją widać stojąc np. przy Operze. Jeśli mamy być metropolią, to potrzebna jest nam rewolucyjna zmiana myślenia w strukturach urzędowych!
  @tutejszy80 żaden prywatny właściciel o zdrowych zmysłach nie zacznie starać się o wycięcie suchara bo nie dość że będzie musiał wyciąć na własny koszt (oczywiście po uzyskaniu pozwolenia) ale jeszcze nasadzić 2 drzewa za zbędnego suchara (i to znowu na swój koszt). Taniej poczekać aż drzewo zwali się podczas wichury.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  tytuł prowokacyjny ale żadna szanująca swoje miasto redakcja takiego tytułu by nie dała, oj nie idźcie tą drogą Panowie Redaktorzy bo przestaniemy czytać wasze teksty, nawet te w necie
  @kuromiot1 Dokładnie. Taki tytuł we Wrocławiu czy Krakowie spowodowałby wylot człowieka z redakcji. Tylko w bydgoskiej GW jakieś kompleksy pielęgnują.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Niestety wiochę to poniekąd robi GW, czy TOI TOI to coś wstydliwego, a może na imprezach to chodzicie za potrzebą w krzaki? Nie widzę NIC zdrożnego, jeżeli teren jest uporządkowany. A co na rogatkach mają być firmy z "mercami" . Uporządkować to trzeba reklamy oraz usunąć lub zasłonić rozpadające się budynki a to działanie należy do miasta. Dać miejsca reklamodawcom w promocyjnych cenach i niech postawią mega zasłonki. Jak krajobraz się poprawi zasłonki usuwamy. Co do lokalizowania zbieraczy śmieci w centralnych miejscach miasta to pytam się KTO dał zezwolenie na uprawianie takiej działalności w takich miejscach? Co na to służby sanitarne miasta?
  już oceniałe(a)ś
  17
  4
  Bardzo podoba mi się fakt, że temat został w ogóle poruszony. Rzeczywiście niektóre z wjazdów są straszne. Mamy ładne miasto, ale niestety wszyscy Ci którzy są tylko przejazdem nie jadą ścisłym centrum, okolicami Opery czy Dzielnicą Muzyczną. Niestety będą kojarzyć miasto ze szpecącymi budynkami na Fordońskiej na Starym Fordonie czy składem TOI TOI na Grunwaldzkiej. Liczę na dobre pomysły i że skończy się na konkretach, a nie tylko zapowiedziach. Trzymam kciuki.
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  Napiszcie taki tytuł u megalomanów za Wisłą, a w parę godzin rozpędzą na cztery wiatry całą waszą redakcję. A bydgoszczanie śpią.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Wprowadzić podatek ekologiczny od domów ogrzewanych węglem .
  @atibalo Popieram całym sercem
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @atibalo Chcesz dobić najuboższych? :-) Nie oszukujmy się, nikt średnio zamożny nie bawi się w wrzucanie węgla do pieca, każdy kogo stać ma ogrzewanie gazowe, olejowe lub miejskie. Oczywiście stare piece należałoby zlikwidować ale bez pomocy państwa ten zabieg nie wyjdzie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  W Bydgoszczy za dużo mówi się o pomnikach, ławeczkach, fontannach a za mało o konkretnych inwestycjach - plac teatralny, pierzeja zachodnia, młyny Rothera.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0