Więcej
  Komentarze
  Inowrocław , Włocławek , Toruń ,mają więcej firm w top 500 i większe lub zdecydowanie większe bezrobocie niż Bydgoszcz.Tyle warte jest mieć duże firmy.Zatrudniają głównie poza siedzibami , podatków nie płacą bo są duże i mają zwolnienia.Ale jak kogoś to kręci , niech się podnieca ,że ma więcej dużych firm w mieście
  @bartas1 ale w tym rankingu nie chodzi o bezrobocie, chodzi o fakt gdzie są największe firmy i tylko tyle. A co do podatków to płacą tam, gdzie są zarejestrowane.
  już oceniałe(a)ś
  5
  8
  @tortor5 Na koniec roku 2014 bezopbocie wynosiło: Bydg. 7,5 % Toruń 8,3 Grudz. 21,2 Włoc. 18,9 Ino. 20,2
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  I pomyślmy, co z tego wynika, które to de facto lokalne polskie firmy, ilu zatrudniają na lokalnym rynku pracy, do kogo spływają pieniążki i dlaczego jest tak źle. Toruń bezrobocie powyżej 9%, powiat toruński powyżej 20%, Bydgoszcz bezrobocie 7,3%, powiat bydgoski poniżej 12%, nie wspomnę o innych miejscowościach i powiatach, bo są to liczby GROZY.
  @bydgoszczanin_z_lesnej Sądzę, że takiego orgazmu jeszcze nie doświadczyłeś jak po tym wpisie.
  już oceniałe(a)ś
  10
  11
  blisko 80% PKB tworzą małe i średnie przedsiębiorstwa. Ostatnio większość artykułów GW powstaje metodą wytnij/wklej, więc jeżeli ktoś ceni dobre dziennikarstwo to odsyłam na strony pomorskiej i expressu ;) niech GW napisze ile osób w całym woj. zatrudnia np. Neuca (300-350?) i jakie płaci podatki w kuj-pomie?
  @seba-76 A kto jest właścicielem Gazety Pomorskiej????
  już oceniałe(a)ś
  1
  8
  @Rafał Szopiński dlatego tym większy wstyd dla GW ;)
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  @seba-76 Te małe /i średnie/ bydgoskie firmy, tyle wnoszą do budżetu miasta, ze jest on /wpływy z PIT/CIT/ aŻ O 10 % MNIEJSZE niż w Toruniu. Te małe i średnie firmy w Bydg. tak dobrze działają, że średnie pensje w Bydg. są mniejsze o 320 zł niż w Toruniu. Wystarczy zajrzeć do budżetu obu miast. Bydgoszcz w dalszym ciągu jest głównym hamulcowym w Kuj-Pom. Na szczęście Toruń, jako lokomotywa Kuj.-Pomu jeszcze cięgnie. Ale jak długo wytrzyma? Albo, jak długo jeszcze Bydg. będzie leniuchować i żyć na koszt reszyt województwa. Przykre to, ale niestety, prawdziwe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  W Bydgoszczy jest większy potencjał i to się też zmieni. Nie chodzi o to, żeby takim miastom jak Inowrocław, Włocławek czy Toruń szło gorzej, ale o to, żeby poza tym co już jest w tych miastach obudziła się Bydgoszcz i pokazała na co nas stać.
  już oceniałe(a)ś
  17
  5
  Nie wystarczy być wielkim, lepiej być mądrym.
  @semeon Skoro to, jak mówisz, nie idzie w parze, to sądząc po tym co zwykle piszesz, musisz mieć ze 4 metry wzrostu albo i więcej
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Jak zwykle GW ma problem z liczebnikami, a ściślej, z rodzajem żeńskim. Mówimy i piszemy "dwiema cukrowniami", bo to są dwie cukrownie, ale "dwoma cukrami", bo to są dwa cukry. Po raz enty ten sam błąd! Macie Wy korektorów na etacie? Do nielicznych wyjątków należą "ręce", dla których obowiązują DWIE (nie dwa) formy: dwiema rękami albo dwoma rękoma. Czy to jest takie trudne?
  @mikimaus11 Jesteś pewien, że nie zapomniałeś o skonfrontowaniu swoich "przemyśleń" z opinią jakiegokolwiek językoznawcy?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Panie i Panowie, Toruń jest dostarczycielem mamony dla rządu, a Bydgoszcz tylko i wyłącznie zatrudnia śrubokręty!!! No sory, jest Pesa, ale ONA też musi... Macie jeszcze trochę czasu, pomyślcie, co chcielibyście robić po niedzieli
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  8 lat złodziejskiego POmiota i Bydgoszcz osiągnęła dno !!! POwiat wam zostanie wyborcy Partii Oszustów .
  @ms62 Myślę że to ty jesteś na dnie nieudaczniku życiowy..
  już oceniałe(a)ś
  13
  7
  @emeryt1935 "Zero" - rok max. dwa i sam się przekonasz. Będziesz miał odwagę to przyznać ?
  już oceniałe(a)ś
  5
  10