Jakie dokumenty przygotować?
**Dla potwierdzenia zameldowania przynajmniej jednego rodzica trzeba pokazać pracownikom przedszkola pierwszego wyboru dowód osobisty. Pracownik przedszkola na druku potwierdzi prawdziwość zawartych informacji lub zamieści uwagę o stwierdzonych rozbieżnościach. WAŻNE! Nie trzeba już kserować pierwszej strony PIT-u: prezydent Rafał Bruski uznał ten wymóg za bezzasadny.
**By potwierdzić samotne macierzyństwo lub ojcostwo, trzeba mieć zaświadczenie z urzędu stanu cywilnego potwierdzające aktualny stan cywilny (np. zupełny odpis aktu urodzenia dziecka, skrócony odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie). Można także przygotować wyrok sądu rodzinnego o pozbawieniu praw rodzicielskich lub separacji, czy zaświadczenie z zakładu karnego o odbywaniu kary pozbawienia wolności.
**Dla dziecka rodzica niepełnosprawnego potwierdzeniem jest orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane przez Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, lub orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, czy orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
**Dla dziecka w rodzinie zastępczej potwierdzeniem jest postanowienie sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej, zaświadczenie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o przebywaniu dziecka w rodzinie zastępczej lub umowa zawarta między starostą a rodziną zastępczą, o której mowa w art. 72 ust. 7 Ustawy o pomocy społecznej.
** Potwierdzeniem zatrudnienia obojga rodziców są aktualne zaświadczenia wystawione przez zakłady pracy z podaniem ich adresów.
**Potwierdzeniem odbywania studiów dziennych przez oboje rodziców są aktualne zaświadczenia wydane przez uczelnie.
**Potwierdzeniem posiadania przez dziecko rodzeństwa z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności są kserokopie orzeczeń, o którymś z wyżej wymienionych stopni niepełnosprawności, wydane przez Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności.
**Potwierdzeniem faktu posiadania dwojga lub więcej rodzeństwa poniżej 14. roku życia są akty urodzenia dzieci.
Wszystkie komentarze