Nagrody:
Anna Raczyńska, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Edukacja i Dialog" za wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć edukacyjnych w latach 2009-2015. Anna Raczyńska jest inicjatorką cyklu debat publicznych, którym towarzyszyły wywiady prasowe oraz publikacje tekstów analizujących procesy i zjawiska występujące w obszarze edukacji oraz procesie wychowania. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, organizuje też spotkania w warszawskiej redakcji pisma ?Edukacja i Dialog? z udziałem przedstawicieli środowisk edukacyjnych,
samorządowych i naukowych województwa oraz parlamentarzystów z regionu. Dba o stałą obecność na łamach miesięcznika tematyki edukacyjnej dotyczącej regionu kujawsko-pomorskiego.
Melita Szarkiewicz wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 imienia generała Stanisława Maczka w Bydgoszczy za całokształt pracy pedagogicznej. Melita Szarkiewicz jest koordynatorem wielu projektów unijnych, rządowych oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nich znalazły się projekty "W drodze do sukcesu" (2010-2011), którego celem było rozwijanie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i językowych uczniów szkoły podstawowej oraz "Cztery kroki" (2009-2011), którego celem było wsparcie osób niesłyszących w wejściu na rynek pracy. W roku 2012 kierowała pilotażem projektu rządowego "Cyfrowa szkoła", którego głównym celem było rozwijanie kompetencji
uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Jest również koordynatorką projektów samorządowych ?Rok obrzędowy na Kujawach? oraz "Tropiąc Fryderyka Chopina".
Marika Szczepanowska pracownik Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu za całokształt działalności związanej z rozwijaniem oferty zajęć edukacyjnych. Edukacja w muzeum w Grudziądzu jest od lat nieodłącznym i ważnym elementem uzupełniającym wystawy stałe i czasowe. Działalność edukacyjna placówki koncentruje się zarówno w specjalnie przygotowanej do tego sali (wyposażonej w sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne i narzędzia umożliwiające poznanie różnorodnych technik plastycznych), jak i w salach wystawowych.
Marika Szczepanowska stosuje niekonwencjonalne pomysły na prowadzenie zajęć oraz twórczo wykorzystuje otaczającą rzeczywistość.
Wyróżnienia:
Lucyna Pawelska (Tuchola) ? za całokształt działalności związanej z promowaniem wśród młodzieży z Borów Tucholskich postaw proekologicznych, popularyzowaniem idei transplantologii, zdrowego żywienia oraz propagowaniem działalności charytatywnej na rzecz chorych na raka.
Waldemar Wąśniewski (Inowrocław) za wspieranie rozwoju edukacji poprzez wprowadzenie autorskiego, innowacyjnego programu nauczania.
Roman Wojciechowski dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy za opracowanie i wdrożenie innowacyjnego sposobu kształcenia zawodowego w Technikum Elektronicznym dla zawodów: technik teleinformatyk, technik informatyk i technik elektronik, który skutkuje bardzo wysoką zdawalnościa egzaminów zawodowych, maturalnych i bardzo dobrym przygotowaniem
absolwentów do pracy zawodowej.
Dr Bartosz Ziemkiewicz (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) za opiekę merytoryczną nad studenckim zespołem programistów przygotowującym aplikację usprawniającą proces rzygotowywania oraz wstępnego opracowywania wyników badań statystycznych statystyki publicznej.
Wszystkie komentarze