Trwa budowa kompleksu basenów Astoria. Podczas procesu konsultacji społecznych przeprowadzonych przez miasto
mieszkańcy zgłosili ponad 100 uwag i propozycji. Wśród najczęściej zgłaszanych pojawiały się m.in. kwestie dotyczące miejsc dla matek z dziećmi, zaplecza sanitarnego i struktury podłoża basenów. Bydgoszczanie proponują, aby w strefie strefy rekreacji i sportu nie zabrakło boiska do siatkonogi, placu do gry w bule, stolików do gry w karty i szachy, stojaków do rowerów, boiska do gry w badmintona.
Według bydgoszczan na terenie kompleksu basenów nie powinno zabraknąć miejsca do grilla, bezpiecznego parku linowego zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych oraz hamaków i leżaków. Według biorących udział w konsultacjach miele widziane będą także na Astorii poidełka 'Wody Bydgoskiej', sauna, podgrzewana woda w basenie czy ruchome zadaszenie.
Miasto powinno także zadbać o dobry dojazd na baseny komunikacja miejską.
- Wszystkie propozycje zostały przekazane do wydziału inwestycji miasta - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. Do końca miesiąca ma zapaść decyzja, które z propozycji zostaną zrealizowane.
Prace nad budową nowego basenu Astorii przy ul. Królowej Jadwigi w Bydgoszczy rozpoczęły się z początkiem sierpnia. Wykonawcą jest firma Alstal. I idą zgodnie z planem. Mają zakończyć się w styczniu 2020 r. Inwestycja kosztuje ponad 99 mln zł i obejmuje wykonanie budynku głównego z pływalnią o wymiarach 50 na 25 m i dnem na głębokości od 2,1 do 6 m. Basen będzie można podzielić na cztery strefy przeznaczone do różnego rodzaju zajęć, m.in. treningu synchronicznego, piłki wodnej i aerobiku w wodzie. W nowej Astorii znajdą się także: sala rozgrzewkowa, pomieszczenia fitness, sauny, jacuzzi, siłownie, dwie sale szkoleniowe i część biurowa. W południowej części kompleksu, przy bulwarach nad Brdą, wybudowane zostaną hangary dla kajaków. Zaplanowano również parking na ponad 80 miejsc. Dodatkowo wokół budynku mają powstać baseny pod chmurką z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych.
Wszystkie komentarze