Więcej
  Komentarze
  Oto przykład bezsensownosci planowania przestrzennego. Trzeba byc co najmniej uposledzonym, zeby planowac zabudowe tak daleko od centrum miasta - kuriozalne jest to ze miasto dysponujac taka iloscia miejsc do zabudowy realizuje inwestycje spoleczne na rogatkach miasta. I sama rozciaga niepotrzebnie miasto: buduje wiec nowe drogi, kosztowna czesc linii tramwajowej, likwiduje w jednym miejscu Fordonu szkołe (na Bajce) zeby wybudowac za ogromne pieniadze na wygnajewie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kompleks robi wrażenie. Nie mówię tu o estetyce - to rzecz mody i gustu. Przeglądając zamieszczone zdjęcia, muszę stwierdzić, że podoba mi się ta inwestycja. Nie jest skrojona na minimum, tylko optymalna. Budynek zaprojektowany przyzwoicie, a najbardziej podoba mi się część sportowo-rekreacyjna, czyli otoczenie. Niczego w zasadzie tam nie brakuje. Są boiska i jest bieżnia, której w Bydgoszczy w bardzo wielu szkołach brakuje. Oglądam wiele szkół ostatnio (zupełnie przypadkowo i okazjonalnie) w różnych miastach i muszę stwierdzić, że Bydgoszcz ma tu duże braki - mało jest szkół z optymalną infrastrukturą, i to - o dziwo - dotyczy również placówek budowanych w latach 70., kiedy to o wiele tego typu spraw bardzo dbano. W innych miastach (Kołobrzeg, Szczecin) poradzono sobie kiedyś z tym dużo lepiej. Na szczęście ten budynek to duży plus - nadrabia zaległości. Jako kuriozalny przykład można podać Szkołę Podstawową nr 38 w Bydgoszczy na Wyżynach. Kiedy ją zbudowano, poza salą gimnastyczną nie miała nic. W piłkę na WF chodziło się grać do wąwozu, obok śmierdzącego strumyka. Po latach dorobiła się Orlika ze śmierdzącą sztuczną trawą - po zapachu można się domyśleć, że tą rakotwórczą, wykonywaną na bazie starych opon. Dzieciaki grają, szkoła nawet nie sprawdziła zagrożenia dla zdrowia. A bieżni nadal nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I tak się śpieszą, że powstawiali do brudnych pomieszczeń nowe meble. Od razu zostaną zniszczone przez kurz i pył budowlany. Katastrofalne zaniedbanie. Współczuję sprzątaczkom, które będą musiały doprowadzić wszystko do jako takiej czystości. Będą sprzątać 24 godziny na dobę i płakać z bezsilności. Tego kurzu nie da się usunąć szybciej niż po 3-krotnym zmywaniu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zamiast ścianek działowych w WC zainstalują pewnie kamery... pedofile?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A na ścianki działowe między za przeproszeniem sraczami już nie starczyło? To akurat nie jest takie drogie.
  @benek666666 Przecież ścianki działowe to lekka konstrukcja, którą montuje się na sam koniec prac budowlanych...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @komix1 No obyś miał rację. Bo w takich warunkach wypróżniać efekty klasówkowych stresów bym nie chciał.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0