mat. Zakładu Karnego w Fordonie
Funkcjonariusze z Interwencyjnej Służby Więziennej przeszkolili ratowników medycznych. Uczyli profesjonalnego obezwładnienia i unieruchamiania agresywnych pacjentów. We wtorek (11.04) wykwalifikowani funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy przeszkolili w zakresie samoobrony oraz profesjonalnego obezwładnienia i unieruchamiania agresywnych pacjentów ratowników medycznych. Po to, aby ratownicy potrafili bez uszczerbku na zdrowiu rozwiązywać sytuacje kryzysowe, w trakcie wykonywanych obowiązków. - Agresja ze strony pacjentów zdarza się coraz częściej, głównie tych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - nie kryją ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.
To początek wymiany umiejętności pomiędzy strażnikami i ratownikami. Co drudzy, w zamian za przeprowadzone szkolenia, nauczą strażników pierwszej pomocy. - Wymiana doświadczeń to pożytek dla wszystkich uczestników szkoleń, zarówno ratowników medycznych jak i funkcjonariuszy służby więziennej, wzrośnie bowiem wzajemne poczucie bezpieczeństwa - mówi por. Agnieszka Wollmann, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Bydgoszczy - Fordonie.
Szkolenia będą odbywały się cyklicznie na terenie jednej z bydgoskich szkół. Przeszkolonych ma zostać ponad 120 ratowników medycznych. Zaplanowano pięć spotkań po 1,5 godziny każde. Grupa Interwencyjna Służby Więziennej liczy 16 funkcjonariuszy. Pozostają do dyspozycji dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy. Funkcjonariusze posiadają odpowiednie przeszkolenie, czyli ukończony kurs instruktorów samoobrony. Już przed miesiącem podpisano porozumienie w sprawie zacieśnienia współpracy pomiędzy Służbą Więzienną, a Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.
Wszystkie komentarze