Zakład Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej zorganizował w foyer Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wystawę projektów studenckich, której towarzyszyło
seminarium. - Współpraca studentów Wzornictwa UTP z przemysłem. - Pretekstem do tego wydarzenia jest dziesięciolecie istnienia tego kierunku na naszej uczelni - mówi mgr Ewa Raczyńska-Mąkowska z zakładu wzornictwa. - Mamy taką ambicję, aby tegoroczna wystawa prac naszych studentów i absolwentów otworzyła cykl tego typu spotkań w Bydgoszczy.
- Cały czas za mało osób wie, że my w ogóle jesteśmy - mówi dr Romuald Fajtanowski, adiunkt z wydziału Inżynierii Mechanicznej na UTP. - Design i wzornictwo przemysłowe to jedna z najmłodszych dyscyplin. Pokazujemy prace naszych studentów, aby zachęcić przedstawicieli branży przemysłowej, do ścisłej współpracy z młodymi projektantami - mówi.
W foyer uczelni można było obejrzeć kilkadziesiąt prac. Wśród nich: propozycje zagospodarowania przestrzeni miejskiej przed Teatrem Polskim, projekty dla podwórek pomiędzy starymi kamienicami czy zaaranżowanie placów zabaw. Sławomir Tomasik, absolwent uczelni sprzed dwóch lat pokazał projekt pełnowymiarowego roweru, który będzie można złożyć i zapakować do torby mieszczącej się w niewielkiej skrytce pod siodełkiem. - Nie chce tego projektu nikomu oddawać, szukam sponsorów na wyprodukowanie prototypu z odpowiedniego materiału - mówi Tomasik.
Robert Orzoł i Adam Warszewski zaprojektowali lodówkę do napojów stylizowaną na lata 70-te. - Wierzymy, że kiedyś zaprojektowana przez nas chłodziarka trafi do sprzedaży - mówili projektanci.
Wszystkie komentarze