Gościem programu 'Gdańska 27' był Stefan Pastuszewski, radny PiS. Na początku odpowiedział na pytanie Remigiusza Jaskota, jak bardzo trzeba być zakręconym, żeby wylegitymować się prawem jazdy, które zgłosiło się jako skradzione. Radny stracił wcześniej uprawnienia do kierowania pojazdami i usłyszał zarzuty. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie kary. - Adwokat mówił mi, że to normalna procedura. Tego typu sprawy tak się powinny kończyć - przekonuje radny. Stefan Pastuszewski przyznał, że w sprawie zmiany nazw ulic wskutek dekomunizacji, nie jest zwolennikiem szerokich konsultacji. W internetowym plebiscycie na nowego patrona ul. Załuskiego wskazano Obi-Wana Kenobiego. - Suweren przemawia, ale nie decyduje. Decyduje powołana przez suwerena rada miasta, ona jest odpowiedzialna. Nie mam nic przeciwko temu bohaterowi, literackiemu, czy komiksowemu - mówi Pastuszewski. O Obi-Wanie Kenobim nie słyszał.
Więcej rozmów z serii 'Gdańska 27' na stronie [KLIK] oraz na Facebooku [KLIK].
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mam nadzieję, że Sąd odpowiednio potraktuje wniosek prokuratury. Pan dziennikarz, jeśli nie jest "dziennikarzem" powinien spytać prokuraturę i sąd jak zachowywały się poprzednio w sprawach takich, jakiej dopuścił się Pastuszewski. Żeby nie okazało się m, że jest wyjątkiem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A ja mam pytanie: dlaczego udostępnia się tym szubrawcom łamy? Co oni mają sensownego do zaoferowania? Mnóstwo ludzi ma ciekawe pasje, wiedzę, którą się mogą podzielić, inicjują pożyteczne akcje społeczne, a Wy ciągle pokazujecie tego kryminalistę Dzakanowskiego i łajzę Pastuszewskiego. A potem zdziwienie, skąd takie barany mają poparcie - bo WY ich hodujecie, redakcyjne cepy!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A czy o Barbarelli słyszał pan?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `