Więcej
    Komentarze
    Tak, pięknie zgadzam się z "Weys"-em ! tylko gdyby mieszkali tam zwykli ludzie to była by to zapisiała buda zniszona i zaniedbana !!!!! Ale jak szkodniki tam siedzą i biąrą kase za nic, to luksusów im trzeba. Darmozjadom z ADM mówimy NIE !!!!!! Już dawno powinien byc rozpisany konkurs i przetarg na nową jakość, nowe zarządzanie i nową firmę zarządzającą zasobami miasta. Tym obecnym - dziękujemy !!!!!
    już oceniałe(a)ś
    14
    2
    pięknie to zrobili :)
    @weys wielka szkoda, że ADM nie dba tak o całe mienie którym zarządza ;) to chyba wczoraj pisano o kamienicy przy ul. 3 Maja, która pewnie pójdzie do rozbiórki?
    już oceniałe(a)ś
    7
    1
    @seba-76 CO MA PIERNIK DO WIATRAKA? JAK MIESZKAŃCY DBAJĄ TO TAK MAJĄ. A TEN BUDYNEK TO WŁASNOŚĆ MIASTA A NIE ADM
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    Lewin Louis Aronsohn był bardzo bogatym bydgoskim Żydem. Ma duże zasługi dla Bydgoszczy. Nie miejsce na ich wymienianie, warto jednak przypomnieć, że przyczynił się do powstania pomnika Łuczniczki( bezpośrednio, ponoć Lepcke odzwierciedlił w spiżu postać tancerki z bydgoskiego teatru, ulubienicy Aronsohna) oraz Potopu ( pośrednio, bowiem jego twórcą jest ten sam Ferdinand Lepcke, a Aronsohn miał wpływ na wybór autora.) Tylu bylejakich patronów mają bydgoskie ulice, tylko dlatego, że pasowali włodarzom, którzy aktualnie wpływali na wybór, a ulicy Aronsohna nie ma. Wiadomo-Żyd.
    już oceniałe(a)ś
    12
    1
    Czterdzieści lat temu, na dachu budynku stał neon "Gazeta Pomorska", a w budynku mieściła się redakcja. Przed budynkiem, od strony al. 1 maja (nie było wtedy Gdańskiej), był mały ogród z drewnianą pergolą, na której od wiosny do jesieni kwitły piękne róże. :')
    @jag63 neon Pomorskiej był jeszcze w latach 90-tych. Wynieśli się z budynku chyba w połowie lat 90-tych?
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    @jag63 Gdańska ulica była zawsze tyle ze wtedy nazywała się 1-go maja, jak ul. Focha - Armii Czerwonej
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Ciekawie jak w sumie wyszedł na tym wyjeździe do Niemiec ...
    @dziki_truten "Szczęśliwie" umarł już w 1928 roku... Mógł do końca spokojnie czuć się Niemcem i szanowanym obywatelem.
    już oceniałe(a)ś
    7
    0