"Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców o cofnięciu mi pobytu stałego i przywrócił mi prawo pobytu w miejscu, które jest moją drugą Ojczyzną" - poinformował we wtorek (9 lipca) na swoim profilu na Facebooku Paweł Juszkiewicz.

- Mam znowu zapewniony stały pobyt w Polsce - mówi białoruski opozycjonista. - Mój wniosek o przyznanie obywatelstwa w Polsce został zawieszony do momentu wyjaśnienia tej sprawy, teraz z urzędu postępowanie o obywatelstwo zostanie wznowione. Po raz pierwszy od 12 lat sąd odniósł się do opinii ABW, która spowodowała całe zamieszanie. Sąd stwierdził, że treści zawarte w opinii ABW uznające mnie za osobę zagrażającą bezpieczeństwu Polski są enigmatyczne, ogólnikowe i w żaden sposób nie są  wystarczające do stwierdzenia, że stanowię jakiekolwiek zagrożenie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Małgorzata Bujara poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Deportować ze względu na działalność szkodliwą dla RP należałoby Kaczyńskiego i macierewicza
  @mini1434749077322konto
  proszę kaczora też z małej litery !
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A teraz pytanie, czy ten łajdak z ABW, które ot tak sobie wydał tę opinię z d. poniesie jakiekolwiek konsekwencje? Tak dla jaj pytam, bo wiadomo, że nie. I gdzie jest ta kontrola cywilna nad służbami? Bo władza się zmieniła i byłoby dobrze, że służby przestały robić co chcą poza wszelką kontrolą.
  już oceniałe(a)ś
  28
  3
  ale super! jednak nie wydamy baćce białoruskiego opozycjonisty!
  nooo, kochani...wraca wiara, normalnie wraca wiara w tenkraj!

  to co...może by i tych afgańców z lasu potraktować jak ludzi...co myślicie?
  przeginam?
  @ALICE_2.0
  Niesamowite i zdumiewające jest dla mnie to że zaraz zleci się tu chmara łakujących w dół którzy dali sobie wmówić że wrogiem jest człowiek używany przez kogoś jako broń.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @ALICE_2.0
  No bez przesady, przeginasz... Poza tym umówmy się, z tym białoruskim opozycjonistom to wpadka była, no i media się wpieprzyły niepotrzebnie. Normalnie to się to po cichu załatwia i tyle. Trzeba oczyszczać katolicką Polskę z niepatriotycznego elementu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @ALICE_2.0
  troszkę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pochodzenie polskie, nazwisko polskie, mieszka w Polsce 20 lat, uczy pracuje, przykładny obywatel, a barany chciały go wydać białoruskim siepaczom. K...wa! Wojewoda na zbity ryj na bruk i ten baran z ABW też, przepraszać za głupotę na kolanach i nie wstawać z kolan przez najbliższe 2 lata, nie należy się.
  @ac9
  były wojewoda bogdanowicz , PISowski piesek nadaje się tylko do pracy w szalecie miejskim ........
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Hańba dla wojewody!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Chodzę co cztery lata głosować na tego lub owego, a potem i tak się okazuje, że służby rządzą.
  @bonawentura
  Czytaj mniej Roberta Ludlum'a, będzie mniej niepotrzebnych emocji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ile by nie mieszkał! Porąbało kogoś?
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Nareszcie, cieszę się
  już oceniałe(a)ś
  0
  0