We wtorek (2 kwietnia), na placu budowy przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę IV kręgu Opery Nova w Bydgoszczy.

Dokument podpisali Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i dyrektor Opery Nova Maciej Figas. Akt erekcyjny trafił do kapsuły razem z fotografią makiety gmachu z 1962 roku, plakatem XXX Bydgoskiego Festiwalu Operowego oraz zdjęciem dokumentującym bieżący stan budowy.

Z inicjatywą rozbudowy Opery Nova wystąpił dyrektor Maciej Figas. Budowany obiekt jest nawiązaniem do pierwotnej, konkursowej koncepcji architektonicznej gmachu Opery z 1962 roku projektu architekta prof. Józefa Chmiela, zakładającej trzy przenikające się kręgi oraz połączony z nimi tarasem krąg czwarty. Realizowana inwestycja jest tym samym uzupełnieniem rozpoczętej w 1973 roku wieloletniej inwestycji w zakolu rzeki Brdy, oficjalnie zakończonej w roku 2006.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  49 zdjęć kiedy wystarczą ze 4? Ale wizualizacji nowej opery to już wam się zamieścić nie chciało. Wywaliliscie korektę i dodatkowo wszystkich z resztkami rozumu
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Bruski, mogłeś jeszcze dozgonnego tzw. marszałka na ręce wziąć.... (wypadałoby, przecież to faworyt szefa regionalnego PO, czyli też twojego, niejakiego Lenza);
  a gdzie mucha-men niejaki Ostrowski udającego bydgoskiego PO-wca, czyżby gdzieś "szedł prostą drogą...."
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Akt erekcyjny członków Całbeckiego i Bruskiego. To budowla za długo nie będzie stała prosto.
  @Piotr84@
  Głupek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1