Wciskanie zabudowy mieszkaniowej i innych inwestycji na tereny cenne przyrodniczo tereny Bydgoszczy budzi sprzeciw. Stowarzyszenie MODrzew zgłosiło całą serię swoich wniosków do tworzonego właśnie planu ogólnego Bydgoszczy.

Do połowy marca mieszkańcy Bydgoszczy mogli zgłaszać wnioski do tzw. planu ogólnego miasta. Ten dokument ma zgodnie z nowym prawem zastąpić "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego". 

Mówiąc najprościej, plan ogólny określi strefy planistyczne i gminne standardy urbanistyczne. Jest bardzo ważny, bo od niego zależeć będzie m.in., jakie tereny będą wyjęte spod możliwości zabudowy.

Etapu zgłaszania wniosków nie przegapiło najprężniej działające w Bydgoszczy w dziedzinie ochrony środowiska Stowarzyszenie MODrzew, które przygotowało specjalne stanowisko. - Nasze propozycje opierają się na informacjach z książki „Przyroda Bydgoszczy" oraz wiedzy naszych ekspertek i ekspertów przyrodniczych. Wykorzystaliśmy także część zmian, które odrzucono w ramach konsultacji studium zagospodarowania przestrzennego w 2021 r., które dalej pozostają aktualne - informuje Marzena Błaszczyk, prezeska Stowarzyszenia Obywatelski Monitoring Drzew - MODrzew.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Ludności w Bydgoszczy ubywa, a chcą pozowlić na blokowiska na górnym tarasie Fordonu, jeszcze bardziej rozwlec to miasto. O losie....
  Brawo Modrzew!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  MODrzewiu robisz świetną robotę! A za wniosek o przywrócenie zakopanego odcinka Kanału Bydgoskiego - kocham Was! <3
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Publikujecie w artykule zdjęcia i ich nie podpisujecie, nie wiadomo co przedstawiają.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  TAK! dla rozwoju pola golfowego w Myślęcinku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tereny na górkach w Fordonie są przygotowane do dewoleperki... i możecie sobie gadać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Modrzew brawo ,BRAWO!!! Nic nie budować, wszystko wyburzyć, zaorać , my wszyscy przeniesiemy się do Torunia a grzebiuszka będzie zachwycona...
  @maus69
  Owszem, np to coś na przeciwko opery i to drugie przy IV śluzie, jak i te "dwie wieże" nad Brdą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0