Aż dwa ważne ministerstwa mają objąć politycy z okręgu bydgoskiego. W jednym przypadku oznacza to zmianę przedstawiciela Kujawsko-Pomorskiego w Parlamencie Europejskim.

Na początku listopada bydgoska "Wyborcza" informowało o dwóch politykach mających wielkie szanse na objęcie wysokich stanowisk w rządzie Donalda Tuska - pierwszy z nich to przewodniczący parlamentarnego kluby Lewicy - Krzysztof Gawkowski.

Jego kandydatura na stanowisko wicepremiera znalazła się nawet w umowie koalicyjnej podpisanej przez liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Nowej Lewicy. Nasi informatorzy potwierdzali już wtedy informacje, że Gawkowski zostanie również ministrem cyfryzacji. Nie jest to zaskoczenie, gdyż w tej dziedzinie polityk Nowej Lewicy specjalizuje się od lat.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  No i bardzo dobrze- Sikorski przyda się w rządzie, a w europarlamencie przedstawiciel prawdziwej Lewicy, dobry towarzysz, a nie jakieś rozhisteryzowane babsko od Biedronia lub fantasta z Razem
  już oceniałe(a)ś
  10
  4
  Drogi Panie Redaktorze - brak w biogramie Radka Sikorskiego jeszcze wcześniejszego faktu, który swego czasu był małą sensacją: był wiceministrem obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego (na przełomie 1991 i 1992), w resorcie kierowanym przez Jana Parysa. Miał wtedy 28 lat.
  Inna sprawa, że ówczesna opinia publiczna i media traktowały go trochę jako harcerzyka, który się nie wystrzelał dostatecznie w Afganistanie. Ale piszę o tym, by było wiadomo, że nie wziął się znikąd w kolejnych prawicowych rządach (od 1997) - przehibernował politycznie w tym towarzystwie, między innymi w efemerydzie Jana Olszewskiego - Ruchu Odbudowy Polski, pieszczotliwie przezwanym przez lud "ROPuchami"
  już oceniałe(a)ś
  3
  0