Bydgoscy radni przyjęli, zgodnie z wolą ratusza, odstępstwa od ochrony pięknego platana klonolistnego rosnącego na pl. Wolności. Urzędnicy nie kryją, że drzewo może ucierpieć podczas budowy zbiornika retencyjnego i rewitalizacji tej części Śródmieścia.

W Bydgoszczy dziewięć platanów klonolistnych jest pomnikami przyrody. Jeden z najbardziej okazałych z nich rośnie na tyłach kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przy promenadzie i alejce prowadzącej do parku Kazimierza Wielkiego. Obwód tego drzewa w pierśnicy to 346 cm.

Niestety, okazały platan zostanie wystawiony na ciężką próbę. Pl. Wolności na około rok zamieni się w plac budowy - najpierw na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zostanie zbudowany tu zbiornik retencyjny, później firma wybrana przez ratusz zajmie się rewitalizacją tego miejsca. Przygrywką do tych prac była niedawna rozbiórka kwiaciarni. Nowe pawilony zostaną zbudowane w nico innej lokalizacji.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Coś mi się wydaje że to drzewo ma ucierpieć przy tej inwestycji... Potem już resztki się wytnie i będzie po problemie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0