Bydgoscy radni przyjęli, zgodnie z wolą ratusza, odstępstwa od ochrony pięknego platana klonolistnego rosnącego na pl. Wolności. Urzędnicy nie kryją, że drzewo może ucierpieć podczas budowy zbiornika retencyjnego i rewitalizacji tej części Śródmieścia.

W Bydgoszczy dziewięć platanów klonolistnych jest pomnikami przyrody. Jeden z najbardziej okazałych z nich rośnie na tyłach kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przy promenadzie i alejce prowadzącej do parku Kazimierza Wielkiego. Obwód tego drzewa w pierśnicy to 346 cm.

Niestety, okazały platan zostanie wystawiony na ciężką próbę. Pl. Wolności na około rok zamieni się w plac budowy - najpierw na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zostanie zbudowany tu zbiornik retencyjny, później firma wybrana przez ratusz zajmie się rewitalizacją tego miejsca. Przygrywką do tych prac była niedawna rozbiórka kwiaciarni. Nowe pawilony zostaną zbudowane w nico innej lokalizacji.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Coś mi się wydaje że to drzewo ma ucierpieć przy tej inwestycji... Potem już resztki się wytnie i będzie po problemie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0