Koniec. Po 3,5 miesiąca zmagań, po 10 godzin dziennie przez sześć dni w tygodniu, we wtorek (23 maja) zakończyliśmy wyprzedzające badania archeologiczne w miejscu budowy czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy - poinformował Robert Grochowski, archeolog z Pracowni Archeologicznej Imladris.

Łatwo nie było, prace zakłócały trudne warunki pogodowe. - Pomimo mrozu, śniegu, lodu, deszczu oraz wody, która permanentnie zalewała wykopy, przebadaliśmy cały obszar inwestycji, na powierzchni 6 tys. m kw., eksplorując nawarstwienia kulturowe o miąższości od 2,5 do 5,5 m - mówi Robert Grochowski. - Były to największe pod względem powierzchni badania archeologiczne w centrum Bydgoszczy. Pod względem naukowym prace odniosły spektakularny sukces, dostarczając zupełnie nowych danych do dziejów tej części Bydgoszczy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I zamiast zieleni - BETON, BETON I BETON. Zamiast podziemnego parkingu betonowa hala na samochody. Od strony Focha na wysokości jezdni ale od strony Brdy kilkumetrowa ściana z betonu z jakimś okienkiem. Cała Bydgoszcz.
  @HeniekStar
  Wystarczy zobaczyć jak zniszczyli stary rynek. Coś strasznego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0