Podajemy plan wydarzeń 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy. Zacznie się już w sobotę, jednak największe atrakcje spodziewane są w niedzielę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WSKOCZ NA OKŁADKĘ i pomóż WOŚP. Licytuj pierwszą stronę naszego tygodnika.

JEŚLI CHCESZ dorzucić swoje wydarzenie do tej listy - napisz do nas.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Starym Rynku

Roan w Chinach w ramach WOŚP 2017
Roan w Chinach w ramach WOŚP 2017  InspireMedia.pl

Specjalny koncert z okazji WOŚP odbędzie się w niedzielę na Starym Rynku w Bydgoszczy.  Wystąpią:

 • 12:15 – T.1 Dance – Company
 • 13:00 – Szkoła Muzyczna "Yamaha"
 • 14:00 – Graffiti
 • 15:30 – Butelki Zwrotne
 • 17:00 – Lila
 • 17:30 – Bydzia-com-band!
 • 18:30 – Kali
 • 19:00 – Roan
 • 20:00 – Światełko do nieba (bez fajerwerków)
 • 20:15 – Gibbs & Dopehouse

Na Starym Rynku spotkać będzie można motocyklistów z grupy Motobydzia, a także ekipę OFF ROAD BYDGOSZCZ I OKOLICE. 

Ustawione zostaną też namioty firmy DWD Cars, w której znajdą się dwa symulatory: rollercoaster 5D VR, a także symulator ciężarówki TIR.

- Specjalna konstrukcja symulatora samochodu ciężarowego pozwala uczestnikom zabawy „poczuć" masę pojazdu i jego podsterowność - zapowiada DWD Cars. - Ciężarówki sportowe mają moc do 1000 KM, a utrzymanie ich na drodze jest prawdziwym wyzwaniem. Oprócz tego symulator jazdy ciężarówką  jest wyposażony w ruchome fotele, panoramiczny obraz, sekwencyjną skrzynię biegów, obrotomierz i wyświetlacz biegów.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W sobotę w Centrum Handlowym "Rondo" (ul. Kruszwicka 1) Maciej Młodzik i Kacper Czarnota wraz z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich zorganizują zawody wioślarskie na ergometrze. Potrwają od godz. 10 do 18.

Poza zbiórką na WOŚP bity będzie rekord Polski w największej liczbie osób, które przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

Serduszkowy trening dla WOŚP Stowarzyszenia RUN BYDGOSZCZ

Fot. Grażyna Marks / Agencja Wyborcza.pl

Trening odbędzie w niedzielę o godz. 9.30 w Myślęcinku. Przed nim zbiórka pieniędzy do puszki. Przewidziano losowanie drobnych gadżetów oraz sfinalizowanie licytacji, które będą prowadzone wcześniej na FB Run Bydgoszcz. Trening będzie podzielny na grupy biegowe w zależności od zaawansowania oraz nordic walking.

Trening kolarski z N-Bike Academy

Otwarty trening kolarstwa przełajowego w niedzielę między godz. 10 a 13. Długość okrążenia dwa km, a liczba okrążeń w zależności od kategorii wiekowej. Można przyjechać rowerem lub samochodem od strony Myślęcinka ul. Rekreacyjną. 

Turniej szóstek piłkarskich

Halowy turniej  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rywalizacja zaplanowana jest na 29 stycznia br. od godzin porannych na obiekcie przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy. Turniej (formuła „open"), tak jak zawsze, połączony będzie z licytacjami. Organizator (Robert Borowicz, tel. 501-549-149).

Start rywalizacji o 9.30.

Licytacje sportowych suwenirów o 11.30. Finał turnieju - 13.45. 

Retro Karawana

Retrokarawana w ramach WOŚP w Bydgoszczy
Retrokarawana w ramach WOŚP w Bydgoszczy  Fot. Grażyna Marks / Agencja Wyborcza.pl

Właściciele klasycznych pojazdów wyruszą w tradycyjną Retro Karawanę dla WOŚP. Start na parkingu Pesy przy ul. Pileckiego (zbiórka o 9.45). Potem przejazd kolumną przez miasto do Łochowic. Tam postój w Klubie Miłośników Starej Techniki Skansen Łochowice.

Potem wyprawa do Nakła, gdzie znajduje się prywatne  Muzeum Historii „Garaż PRL-u". Po krótkim przestoju trasa powiedzie do Gliszcza, a stamtąd już powrót do Bydgoszczy.

Nasercowe Granie

W sobotę (28 stycznia) o godz. 17  w restauracji Zatoka (ul. św. Floriana 6a) koncert, w którym wystąpią zespół Wszystkiego Najlepszego,  Leonard Luther, Łukasz Majewski, Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski i inni.

Przewidziano licytacje na WOŚP w czasie koncertu.

Gramy dla WOŚP - bieg/rajd pieszy

W niedzielę o godz. 9 start rajdu pieszego z Bydgoszczy (Leśnictwo Bielice - bar leśny Kogut), a o godz. 10 rajd pieszy wyruszy z  Brzozy przy hotelu Brzoza. Meta dla wszystkich w Nowej Wsi Wielkiej przy OSP. 

Natomiast bieg wystartuje o godz. 11 z Brzozy przy hotelu Brzoza. Trasa piesza i biegu przez tereny leśne Puszczy Bydgoskiej - szlakiem błogosławionego Czesława Jóźwiaka. Wpisowe 40 zł, w  tym 20 zł od każdego uczestnika, zostanie  przekazane dla WOŚP.

Charci spacer w Myślęcinku

Charty
Charty  Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Wyborcza.pl

Miłośnicy chartów spotkają się w niedzielę w południe w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Zbiórka na parkingu przy ul. Konnej, przed wejściem do ogrodu botanicznego. Organizatorzy ze swoimi psami psami będą zbierać pieniądze dla WOŚP do wirtualnej skarbonki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem