W sobotę (8 października) Stowarzyszenie im. Sue Ryder po raz 21. zorganizuje Koncert Charytatywny "Głosy dla Hospicjum". Na scenie Filharmonii Pomorskiej wystąpi Andrzej Sikorowski z córką Mają.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Data koncertu nie jest przypadkowa. Każdego roku w drugą sobotę października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. - Pragniemy, by wydarzenie to było okazją do refleksji nad losem osób wymagających szczególnej opieki i rehabilitacji, a jednocześnie okazją do działań ukierunkowanych na poprawę sytuacji tych osób - zaznaczają organizatorzy. 

Koncert ma zwrócić uwagę na rolę i wyzwania stojące przez zespołami hospicyjnymi, które opiekują się ciężko i nieuleczalnie chorymi oraz ich rodzinami i osobami w żałobie. 

W tym roku koncert charytatywny "Głosy dla Hospicjum" powraca po trzech latach pandemicznej przerwy. Na scenie Filharmonii Pomorskiej wystąpią Andrzej Sikorowski i jego córka Maja wraz z zespołem muzycznym. Usłyszymy największe przeboje, w tym te z repertuaru grupy Pod Budą. - Przy dźwiękach muzyki Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej chcemy zachęcić do refleksji nad losem ciężko i nieuleczalnie chorych. Dostrzegamy bowiem, jak ważny jest wzrost świadomości oraz zrozumienia dla medycznych, społecznych, emocjonalnych i duchowych potrzeb chorych i ich bliskich. Koncert jest też doskonałą okazją do rozmowy o potrzebie zwiększenia finansowania i dostępu do specjalistycznej opieki paliatywnej i hospicyjnej - dodają organizatorzy. 

Bilety w cenie 50 zł można nabyć w Sklepach Charytatywnych przy ul. Drukarskiej 6 oraz przy ul. Dworcowej 33.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem