Napisaliśmy list do bydgoskich działaczy PiS z prośbą o wyjaśnienie. Jak to jest możliwe, że posłanka Ewa Kozanecka oraz radni Grażyna Szabelska i Jerzy Mickuś publicznie paradują w towarzystwie członków i sympatyków organizacji, która gloryfikuje rasistowskiego mordercę Janusza Walusia? - pyta Michał Wysocki, współprzewodniczący Nowej Lewicy w Bydgoszczy.

- Przechodziłem obok tego wydarzenia. Jestem zbulwersowany. Za upamiętnienie osób, które walczyły i ginęły w powstaniu warszawskim zabrała się organizacja ekstremistyczna. Tak odbieram Bydgoskich Patriotów. Był namiot Młodzieży Wszechpolskiej, oznaczenia kibiców Zawiszy Bydgoszcz, krzyże celtyckie, którymi posługiwali się w czasie II wojny światowej francuscy i holenderscy kolaboranci z Hitlerem, flary, sponiewierana została "Gazeta Wyborcza". Co to ma wspólnego z powstaniem? Powstańcy walczyli o wolność, równość, demokrację, a co tu mamy? - pyta lewicowy działacz Michał Wysocki.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Radny Mickuś z PIS były bardziej wiarygodny, gdyby paradował w mundurze KGB z egzemplarzem Prawdy pod pachą. Pycha i szmal byli najlepszymi kumplami Władimira Putina w realizacji jego polityki wobec Europy Zachodniej.
  Po co ten kamuflaż z niemieckim mundurem? Dla naiwnych/
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Mickuś, podobno kibic Zawiszy, przez takiego kogoś i jemu podobnych, bawiących się w chorą politykę, ludzi, ja i wielu moich kolegów przestało chodzić na Gdańską 163, gdzie przez wiele lat, na Trybunie A (w pierwszej połowie lat 70) a potem B, dopingowaliśmy (+ wyjazdy) Wojskowych (dzisiaj nazywanych Wojowniczymi ...???, kto to wymyślił i po co, gdzie tradycja - patrz Legia - flaga CWKS, Śląsk - flaga Wojskowi itd.); bawcie się tak dalej z Mickusiem.....
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  A co na to szef wszyskich szefów Latos?
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  ... co się dziwić! Przybysze (pokoleniowi) ze Wschodu Kresy, Galicja, Polesie, kochają to! A że PiS-lamiści z nimi.... zawsze tak było, bo to ta sama nacja.
  @rohan
  Stereotypów z promocji żeś się nażał?
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @rohan
  chłopie lecz się, co ty masz do ludzi z Kresów, poczytaj sobie o AK wileńskim, o Piłsudskim, Kościuszce, Mickiewiczu, Orlętach Lwowskich itd., a może ty z torunia jesteś, bo jak tak to niczemu się nie dziwię, i sumie jestem prawie przekonany, że leczenie nic nie da...
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @rohan
  Niestety endecja miała w Bydgoszczy duże poparcie. Piłsudskiego tu nie lubili. Z drugie strony tzw. Antków ze wschodu też nie. skomplikowane to trochę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  ?Sam duchowny nie kryje się ze swoimi prawicowymi poglądami, m.in. opublikował zdjęcie z molo w Gdańsku, na którym stoi, demonstrując środkowy palec, na tle punktu sprzedaży z logo "Wyborczej".?

  Ile ten gościu ma, 13 lat?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  PiS doskonale zdaje sobie sprawę, że musi szukać poparcia po rynsztokach, bo wśród ludzi normalnych jest mu coraz trudniej.
  Więc się nie dziwcie, idą wybory.
  A antyszczepów tam nie było?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0