W posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia wzięli udział lekarze i pielęgniarka z Biziela oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Nie stawił się, mimo zaproszenia, rektor UMK. Posłowie różnych opcji mówili jednym głosem: konsolidacja szpitali w Bydgoszczy to nieporozumienie. - Stworzy zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów - przekonywali.

Emocji nie brakowało. - Powiedzmy to sobie brutalnie szczerze: Toruń wybudował nowiusieńki, nowoczesny szpital, jak spod igły. Ale nikt nie chce w nim pracować. Nie budzi zainteresowania wśród naukowców i lekarzy. I postanowił po krzyżacku, z buta: zlikwidujemy szpital w Bydgoszczy i kadra przeniesie się do naszego szpitala, bo przecież tu ma najbliżej - mówił Piotr Król, poseł PiS. Podkreślał, że toruński szpital ma być w przyszłym roku rozbudowywany. - To naprawdę ma sens, skoro można likwidować szpital 40 km dalej? - pytał. I dodawał: - Rektor nie ma do tego moralnego prawa. Wszystko w Bydgoszczy zostało zbudowane wysiłkiem bydgoszczan.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przypominam fakty:
- cała infrastruktura tego, co nazwano Collegium Medicum, to jest była Akademia Medyczna w Bydgoszczy, która znajduje się w Bydgoszczy, a została przyłączona do UMK w Toruniu !!!
- od wielu lat Całbecki i ska. przeznaczali znacznie więcej środków na budowę szpitala w Toruniu, niż na szpitale CM UMK.

Najważniejsze decyzje w sprawie wszystkiego, co dotyczy CM UMK podejmowane są w Toruniu.

To jest i absurdalne i paskudne i głupie.

JAK DŁUGO MA TO JESZCZE TRWAĆ ? !
już oceniałe(a)ś
17
0
Toruń jest znanym ośrodkiem podbierającym majątek innych. Już przed II wojną światową przeniósł do siebie most istniejący ówcześnie w Opaleniu. Bardzo często żywi się kosztem otoczenia.
Niestety jednego nie zmieni - ma już tylko 175 459 stałych mieszkańców.
już oceniałe(a)ś
15
0
Precz z toruniem, zlikwidować chore ?toruńskie? województwo, odciąć się w każdym obszarze od tego megalomańskiego miasta, i przede wszystkim utworzyć Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy, posłowie bydgoscy (poza Kozłowską, znaną z tego, że jest od lat oczarowana toruniem i Całbeckim ?,) DO ROBOTY!!!
już oceniałe(a)ś
14
0
Plan połączenia szpitali to plan zniszczenia jednego ze szpitali bydgoskich przez rektora z Torunia.
Gdyby to była dobra inicjatywa, rektor lub jego ludzie pojawialiby się we wszystkich miejscach, w które są zapraszani i pokazywaliby wyliczenia, jakie to wspaniałości czekają bydgoszczan po połączeniu szpitali. Tymczasem, widać, że takich wyliczeń nie mają. Nawet zwykły gamoń wie, i pewnie rektor też, że jak się połączy dwa oddziały szpitalne to kolejka chorych będzie też podwójna, liczbę personelu trzeba zmniejszyć, bo przecież nie chodzi o to, żeby było taka sama ilość, w końcu oszczędzamy, sal operacyjnych i sal chorych w szpitalu nie przybędzie.
Na jedyny SOR w mieście trafi nie 150 chorych a 300 w ciągu doby?

A na nowym lądowisku dla helikoptera sanitarnego w Bizielu, którego budowa trwa, i uroczyście pół roku temu, rozpoczęcie prac fetował ten sam rektor, będzie można suszyć pierniki.
już oceniałe(a)ś
14
0
Nie Krzyżacy (dziś tak określa się starych Pomorzaków), a imigranci z Wilna i Kresów, co napłynęli po 1945 roku! To właśnie Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest odtworzeniem Uniwersytetu z Stefana Batorego z Wilna. I co?
@rohan
? i wyszła karykatura
już oceniałe(a)ś
2
0
@ketjow4
raczej przyjechali niż przypłynęli, a co do słowa imigrant, to weź chłopie sobie poczytaj co ono znaczy, i nie obrażaj ludzi, którzy przyjechali z terenów Polski Wschodniej, a przyjechali, bo może nie wiesz! ruscy zajęli tę część naszego kraju; a toruń to jest stan umysłu, i nie wynika on z powodu przyjazdu Polaków zza Niemna i Buga, poczytaj sobie o historii tego miasta przed wojną, a w szczególności o utworzeniu Województwa Pomorskiego na czele ze znacznie mniejszym toruniem, a Bydgoszczy, która została sprowadzona do największego miasta powiatowego w Polsce, dalej nie chce mi się pisać, bo chyba nie warto...
już oceniałe(a)ś
2
0
@rohan
raczej przyjechali niż przypłynęli, i sobie chłopie poczytaj ze zrozumieniem co znaczy słowo imigrant..., i nie obrażaj ludzi, którzy przyjechali zza Niemna i Buga, bo ruscy zajęli Wschodnią Polskę, a toruń to jest stan umysłu..., poczytaj trochę o historii, wystarczy sięgnąć do roku 1939, nowoutworzone Województwo Pomorski, na czele za znacznie mniejszym toruniem, zmarginalizowana Bydgoszcz - największe powiatowe miasto w Polsce przedwojennej, czyli tak jak teraz, niby kuj-pom, a rządzi od lat toruń z Całbeckim na czele, dalej nie chce mi się pisać..., bo nie wiem czy to ma sens, a od Repatriantów z byłego Województwa Wileńskiego to proszę się odp..., w Bydgoszczy i wielu innych miastach też ich wielu mieszka...
już oceniałe(a)ś
1
0