Wymyślona przez Ilonę Michalak, podjęta przez KOD Bydgoszcz akcja zamieszczania demaskatorskich komentarzy w działach płatnych, drobnych ogłoszeń gazet należących do wykupionej przez Orlen Polski Press przyniosła niespodziewany efekt - na próbę zamieszczenia kolejnego ogłoszenia zareagował redaktor naczelny "Expressu Bydgoskiego", "Gazety Pomorskiej" i toruńskich "Nowości"

17 czerwca na profilu Fb Marcina Habla pojawił się wpis "KOD Bydgoszcz znów chciał wesprzeć finansowo Polska Press Grupa. Niestety tym razem coś nie wyszło. Bardzo żałuję, gonimy cel na czerwiec. Jeśli ktoś ma więcej niż potrzebuje, to polecam pomoc finansową komuś, kto jest w większej potrzebie niż Polska Press. Niedawno pisaliśmy o zbiórce dla młodej matki, bydgoszczanki. To są prawdziwe problemy!".

- Tak Marcin Habel, pisowski funkcjonariusz na stanowisku redaktora naczelnego trzech dzienników Obajtek Press: "Expressu Bydgoskiego", "Gazety Pomorskiej" i toruńskich "Nowości", naśmiewa się z problemów czytelników, o których chcą oni napisać w prasie - komentuje Ilona Michalak. - Niebotyczne ceny węgla i paliwa nie są dla Marcina Habla "prawdziwymi problemami". Redaktor pod postem zablokował komentarze czytelników. Pełna rzetelność i profesjonalizm - mówi bydgoszczanka.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ten pseudoredaktor zaraz zacznie nekrologi cenzurować, bo przecież w pisowskim kraju powinno się żyć długo i dostatnie.
już oceniałe(a)ś
9
0
Cepeenowskie multigadzinówki PIS (w każde gadzinówce piszą to samo) zawsze piszą tak, jak chce ich właściciel, czyli PIS. Czy zatem Habel jest zatem funkcjonariuszem PIS nawet, jeżeli PIS płaci mu poprzez pośredników?
już oceniałe(a)ś
6
0