W sobotę (14 maja) w całej Europie można było bezpłatnie zajrzeć do publicznych muzeów. Również w Bydgoszczy swoje podwoje otworzyło wiele placówek kulturalnych. Jak przebiegała Noc Muzeów 2022, dokumentował nasz fotoreporter
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Europejska Noc Muzeów 2022 w Bydgoszczy przyciągnęła tłumy zwiedzających. Łącznie można było odwiedzić 30 placówek muzealnych i instytucji kultury, które za darmo lub za symboliczną opłatą otworzyły swe podwoje dla mieszkańców. Chętnych nie zabrakło. Największym wzięciem cieszyły się propozycje Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ale pozostałe miejsce również nie narzekały na brak zainteresowania. Nasz fotoreporter udał się wraz z bydgoszczanami w odwiedziny części miejsc znajdujących się na Starym Mieście i w śródmieściu Bydgoszczy, biorących udział w Nocy Muzeów 2022.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zdjęcia bez podpisu. Wstyd.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0