Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O porzuceniu psa informowaliśmy w poniedziałek (9 maja). Do wydarzeń na ul. Letniskowej w Koronowie doszło dzień wcześniej. W niedzielny poranek kierowca opla zafiry zatrzymał się, wyrzucił z samochodu  psa i z piskiem opon odjechał. Na szczęście był świadek tego, co zrobił. Na koronowską policję zadzwoniła kobieta, poruszona tym, co zobaczyła. 

Policjanci szybko dotarli do kierowcy opla zafiry. 30-latek, który wyrzucił psa z samochody przy ul. Letniskowej w Koronowie, był pijany. Okazało się, że miał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Mężczyzna przyznał się do winy. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem i za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. - Za oba czyny łącznie roku i dwóch miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje policja. Poza tym odpowie też za jazdę pod wpływem alkoholu.

Animalsi pokazują Juczkę. Poruszające zdjęcia

Sprawę nagłośnili też kujawsko-pomorscy Animalsi. Opisali z grubsza sceny, jakie rozegrały się na ulicy. I zamieścili poruszające zdjęcia psiaka, który już znajduje się pod troskliwą opieką pielęgniarzy Schroniska dla Zwierząt.

"Wiecie, jak trafiła do schroniska ta maleńka, kilkumiesięczna suczka? Została wyrzucona z auta, po czym były właściciel z piskiem opon odjechał. Przez chwilę biegła zdezorientowana za samochodem" - opisują całą sytuację Animalsi. 

Suczka w schronisku dostała na imię Juczka. - To jeszcze psie dziecko. Póki co nadal jest przerażona, najchętniej nie schodziłaby z rąk pielęgniarzy, do których z całych sił się przytula i próbuje wdrapywać na kolana - przekazują Animalsi. I zapewniają, że będą pilnować, aby sprawca porzucenia psa został przykładnie ukarany.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.