W czwartek (28 kwietnia) na rynku w Starym Fordonie odbył się próbny rozruch nowej fontanny. Efekt jest oszałamiający.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Próba przebiegła pomyślnie, na rynku w Starym Fordonie bydgoszczanie z podziwem obserwowali dziś (28 kwietnia) feerię zmieniających się barw tańczących w takt muzyki wodotrysków.

ZOBACZ zdjęcia z oficjalnej próby generalnej fontanny w Starym Fordonie

Fontanna niedługo już na stałe będzie kluczowym elementem zrewitalizowanego rynku. Instalacja ma formę płytkiej, 5-centymetrowej niecki w kształcie koła o średnicy 22 metrów, z umieszczonymi w niej dyszami. Również w płycie rynku umieszczone zostało punktowe oświetlenie, uzupełniające światło ze stylowych latarni nawiązujących swoim kształtem i rozmiarem do tych, które stały tu w przeszłości. 

Nowa fontanna na rynku w Starym Fordonie ostatecznie ma zostać uruchomiona jeszcze przed wakacjami, na początku czerwca. Docelowo przy muzyce odbywać się tu będą multimedialne pokazy, przy których woda będzie poruszała się w rytm muzyki. W sezonie wiosenno-letnim fontanna będzie przypominać płytkie oczko wodne.

Obecnie trwają ostatnie prace związane z montażem fontanny. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy: - Koniec prac już za miesiąc. Będzie pięknie!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem