Seniorzy przebywający w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Smukale potrzebują sprzętu rehabilitacyjnego, który pomoże w walce z bólem. Można ich wspomóc już we wtorek, biorąc udział w Charytatywnym Quizie Online.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Smukale opiekuje się osobami starszym z wielochorobowością. Bardzo potrzebny jest im sprzęt rehabilitacyjny, który pomoże im w walce z bólem. - Taki sprzęt jest niezbędny do zapobiegania lub chociaż  zahamowania postępującej niesprawności - mówi Elżbieta Włodarczyk, dyrektorka ZPO w Smukale. - Pozwala im dłużej funkcjonować, zaspokajać podstawowe potrzeby, ale przede wszystkim pozwala nam walczyć z bólem, który towarzyszy naszym pacjentom każdego dnia.

Przywołuje powiedzenie "tabletka nie zastąpi ruchu, ale ruch może zastąpić prawie każde lekarstwo". - Widzimy to, pracując z pacjentami - dodaje. Poza urządzeniami potrzebnymi do prowadzenia fizjoterapii potrzebne są też nowoczesne łóżka, które są dostosowane do ciężkich stanów pacjentów. 

W organizacje pomocy dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Smukale zaangażował się klub Rotary Bydgoszcz Stare Miasto. - Chcemy zebrać fundusze, aby zakupić sprzęt do rehabilitacji - mówi Jakub Wojciechowski, prezydent klubu Rotary Bydgoszcz Stare Miasto.

W listopadzie rotarianie zorganizowali imprezę charytatywną „Beaujolais Nouveau - święto wina". Udało się zebrać wtedy 16 tys. zł. Można było kupić za to szynę do ćwiczeń kinezyterapii miejscowej, zwiększającej mobilność w różnych stawach. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie lub zachowanie jak najdłużej sprawności, niwelowanie bólu, zapobieganie zanikom mięśni i przykurczom. - To jednak kropla w morzu potrzeb - mówi Emilia Czekała z Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto.

Już we wtorek (15 lutego) będzie okazja, żeby pomóc seniorom, biorąc udział w Charytatywnym Quizie Online. Będzie można przy okazji wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów. Początek quizu online o godz. 19. Można wziąć udział w wydarzeniu, wykupując bilet-cegiełkę za 25 zł.

Bilet na Charytatywny Quiz Online można kupić TUTAJ

Na tym nie koniec akcji wsparcia dla seniorów ze Smukały. Pieniądze zebrane podczas czerwcowej edycji Charytatywnego Wyścigu Kaczek w ramach Steru na Bydgoszcz również zostaną przekazane na zakup sprzętu do rehabilitacji. Wyścig kaczek to rodzinna zabawa. Gumowe kaczuszki wrzucane są do Młynówki przy Wyspie Młyńskiej, każda z nich ma swój numer. Wygrywa ta, która pierwsza przepłynie wyznaczony odcinek rzeczki. Za udział w zabawie trzeba zapłacić datek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem