Ruszyła nasza licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możesz znaleźć się na okładce piątkowego wydania bydgoskiej "Wyborczej" i opowiedzieć o tym, co dla Ciebie najważniejsze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To jest wyjątkowa edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 30. dobrzy ludzie, pełni empatii, wrażliwości na cierpienie innych wspomagają osoby chore. Tym razem chodzi o zapewnienie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wspieramy razem WOŚP 2022. Licytacja naszej okładki 

Zgodnie z naszą tradycją proponujemy Wam, Szanowne Czytelniczki i Szanowni Czytelnicy, nietypową aukcję. Jej zwycięzca będzie mógł nie tylko pokazać się na okładce Tygodnika Bydgoszcz „Gazety Wyborczej", ale również opowiedzieć o tym, co dla niego ważne, na naszych łamach. Materiał zostanie stworzony we współpracy z dziennikarzami i fotoreporterami.

Można opowiedzieć o sobie, swoich pasjach czy firmie. Można pokazać ukochane osoby, zwierzęta, miejsca. Cokolwiek, oby tylko nie było zakazaną prawem reklamą i nie stało w sprzeczności z zasadami życia społecznego.

TUTAJ możesz już licytować naszą okładkę

Licytacja potrwa do 30 stycznia. Ale nie czekajcie do ostatniej chwili. Będzie rewelacyjnie, jeśli uda nam się uzyskać jak najwięcej pieniędzy na pomoc dla dzieci z wadami wzroku.

Przed rokiem zwyciężyła Anna Wydrzyńska, wiceprezeska bydgoskiej firmy AWZ Deweloper. Wtedy uzyskaliśmy 1675 zł. Liczymy, że podczas 30. edycji WOŚP uda się przekroczyć tę kwotę. Natomiast wcześniej na naszej okładce znaleźli się Joanna i Janusz Franczakowie, hotelarze i restauratorzy. Dzięki nim WOŚP mogła dołożyć do zakupu sprzętu medycznego 3200 zł.

Akcja prowadzona jest we wszystkich redakcjach lokalnych „Wyborczej". Rekordzistą licytacji w 2021 r. była Warszawa, gdzie bohater okładki wsparł WOŚP kwotą 9,5 tys. zł, na drugim miejscu znalazła się Łódź – 6,9 tys. zł, a na trzecim Gdańsk – 6,5 tys. zł. Dlaczego nie pokazać, że w Bydgoszczy ludzie nie są wcale mniej hojni?

Z aukcji „Zostań bohaterem naszej okładki" we wszystkich miastach zebraliśmy prawie 65 tys. zł. Ponad 100 tys. przyniosły dodatkowe licytacje.

W tym roku będą to: spacer po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem, prenumerata Wyborcza.pl na 100 lat w najwyższym pakiecie – Klubowym oraz specjalny egzemplarz książki „Wybór" Anne Applebaum i Donalda Tuska z dedykacją autorów.

TUTAJ znajdziesz wszystkie licytacje "Wyborczej"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem