W niedzielę (10 października) o godz. 18 rozpocznie się na Starym Rynku manifestacja bydgoszczan w obronie miejsca Polski w Unii Europejskiej. Będzie jedną z wielu w całej Polsce, podczas których będziemy protestować przeciwko działaniom PiS, które prowadzą do polexitu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Demonstracje są odpowiedzią na czwartkowy wyrok kontrolowanego przez Prawo i Sprawiedliwość Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską ustawą zasadniczą.

Zostajemy w Europie. Nie dla polexitu

W Bydgoszczy protest odbędzie się po hasłem „My zostajemy! Jesteśmy Europą!" w niedzielę (10 października) o godz. 18 na Starym Rynku. Od momentu gdy Trybunał Konstytucyjny wydał swój wyrok, samorządy miast, w tym także władze Bydgoszczy, manifestują swój sprzeciw wobec działań PiS. Pokazują np., co mieszkańcy zyskali dzięki obecności w Unii.

Sygnał do organizowania protestów w kraju dał w czwartek (7 października) przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Wezwał na niedzielną demonstrację w obronie Unii Europejskiej, która odbędzie się o godz. 18 na pl. Zamkowym w Warszawie. „Tylko razem możemy ich zatrzymać" – napisał na Twitterze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  *** zawłaszczył Państwo , walczy z Obywatelami całym aparatem Państwa, któe sobie sprywatyzował.

  Dowód ? - zdjęcia z pokojowej patriotycznej demonstracji mogą być przyczyną problemów zawodowych, zwłaszcza gdy jesteś nauczycielem, prawnikiem lub przedsiębiorcą.
  Mogą być przyczyną kłopotów gdy jesteś uczniem lub studentem...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0