W weekend bydgoską sceną zatrzęsą polskie artystki. Hasło tegorocznej edycji Women's Voices brzmi "Girl power/od nowa".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Więcej o gwiazdach Women's Voices Bydgoszcz Festival  - TUTAJ

Women's Voices Bydgoszcz Festival to nie tylko scena i koncerty. Na uczestników w hali Immobile Łuczniczka (ul. Toruńska 59) czekać będzie też m.in. strefa spotkań "Od Nowa" inspired by Answear.com z cyklem rozmów, dyskusji i wywiadów, do której zaproszone zostały psycholożki, artystki i aktywistki. Nie zabraknie strefy mody sygnowanej przez markę answear.LAB, która na tę okazję stworzyła wystawę i projekt "Girl Power". To limitowana kolekcja przygotowana przez kobiety dla kobiet, która jest manifestem ich sprawczości i niezależności oraz zachętą do życia na własnych zasadach. Dochód ze sprzedaży kolekcji wesprze podopieczne fundacji Martyny Wojciechowskiej UNAWEZA - pozwoli im spełnić ich małe i duże marzenia.

Wszystkie bilety zakupione na sierpniowy termin festiwalu utrzymują ważność. Wejściówki można też kupić za pomocą platformy eBilet.

Podobnie jak w poprzednich latach dyrektorką artystyczną przedsięwzięcia została Paulina Przybysz. - Tegoroczna, trzecia już edycja Women's Voices poświęcona jest świadomości kobiet o ich mocy i wartości ze szczególnym zbliżeniem na młodość. Chcę poruszyć widza realnością tematyki, prawdą o kobiecie. Inspirujące są dla mnie bardziej „Sex Education" czy „Girls" niż „Moda na sukces". Z pewnością jak przy poprzednich edycjach będę nawiązywać do cytatów kobiet, które były zmianą. Pionierki kobiecej obsady w zarezerwowanych wcześniej dla płci przeciwnej rolach. Ideą jest nakarmienie widza poczuciem mocy, sprawczości poprzez energię muzyki piosenek z repertuaru naszych artystek, jak i też tych czerpanych ze źródła światowych power songów - mówi Przybysz.

Na Women's Voices Festival czeka na nas również Strefa Zdrowia i Odporności LEK-AM. Będzie możliwość wybrania odpowiedniego suplementu diety i otrzymania starterów. W strefie zdrowia wystąpią również tancerze z grupy tanecznej Wolf Gang.

Program Festiwalu:

SOBOTA, 9 października

17.00 Paulina Przybysz

18.30 Natalia Szroeder

19.45 Hela Me Ry

20.30 Zalia

21.30 Shyness! 

23.00 Maria Peszek

NIEDZIELA, 10 października

17.00 Ania Karwan,

18.30 Margaret,

20.00 Brodka

21.30 Natalia Przybysz

23.00 Koncert "Women's Voices Girl Power": Paulina Przybysz, Rosalie, Margaret, Ania Karwan, Monika Borzym i Kasia Lins.

Women's Voices Bydgoszcz Festival. Sobota, 9 października

Festiwal ruszy w sobotę o godz. 17. Jako pierwsza na scenie pojawi się Paulina Przybysz, a na 18.30 zaplanowano koncert Natalii Szroeder. Potem zaśpiewają kolejno: Hela Me Ry, Zalia i Shyness!. Pierwszy dzień imprezy o 23 zamknie Maria Peszek. Sobota w Łuczniczce upłynie nam nie tylko pod znakiem muzycznych uniesień, ale też ciekawych rozmów w ramach strefy spotkań „Od Nowa" inspired by Answear.com. O 18 prezeska Fundacji SPA 4 Cancer Anna Hencka-Zyser opowie o profilaktyce nowotworu piersi, a o 21 o ciałopozytywności mówić będzie psycholożka Katarzyna Kucewicz.

Women's Voices Bydgoszcz Festival. Niedziela, 10 października

Dzień później w Łuczniczce kolejna moc muzycznych atrakcji. Zaśpiewają: Ania Karwan, Margaret, Brodka i Natalia Przybysz. Wiele będzie się działo również w strefie spotkań „Od Nowa" inspired by Answear.com. O 18 Paulina Przybysz opowie o kobiecym wsparciu w muzyce i o tym, czy artystki naprawdę trzymają sztamę. Dla amatorek tematyce biznesowej o19.30 odbędzie się panel „Siła kobiet. Integracja i wsparcie". To rozmowa z Iloną Adamską - autorką książek, wydawczynią i redaktorką naczelną „Law Business Quality" i „Imperium Kobiet", prezeską Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Natomiast o 21 o sile kobiet opowie Katarzyna Jaworska, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Na zakończenie wydarzenia o 23 odbędzie się specjalny koncert „Women's Voices Girl Power", podczas którego będzie można usłyszeć: Paulinę Przybysz, Rosalie, Margaret, Anię Karwan, Monikę Borzym i Kasię Lins.

Bilety kupisz za pomocą platformy eBilet.

Organizatorem wydarzenia jest Agora SA i Wysokieobcasy.pl, a współorganizatorem Miasto Bydgoszcz. Tegorocznej edycji festiwalu Women’s Voices patronuje Answear.com. Partnerem głównym jest również Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerami są natomiast: Perła Browary Lubelskie, Instax FujiFilm, LEK-AM, Masz Wybór, Ziaja, On Lemon, Kerabione. Patronem medialnym festiwalu są Wyborcza.pl, Radio TOK FM, Helios, Kino Polska Muzyka, Wp.pl

Woman Voices
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem