Do Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy trafiły prosto z ulicy kolejne psy i koty. Nawet potężna bernardynka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie ma tygodnia, aby do Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy nie trafiały porzucane lub zagubione zwierzęta. Zanim dostaną się pod stałą opiekę, poszukiwani pilnie są ich właściciele. Do tej pory ogłoszenia o takich "zgubach" publikowane były na stronie internetowej schroniska. W szybkim dotarciu do właścicieli ma pomóc też profil FB Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. - Praktycznie nie ma tygodnia, żeby nie pojawiały się nowe zwierzaki - informują pracownicy bydgoskiego schroniska. - Zdarza się, że opiekun znajduje się, ale czasami ogłoszenia nie przynoszą skutku.

Bernardynka jak igła w stogu siana

Bernardynka znaleziona na Osowej Górze 30 lipca. Ma w schronisku numer 0381/21.
Bernardynka znaleziona na Osowej Górze 30 lipca. Ma w schronisku numer 0381/21.  Fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Teraz Schronisko prowadzi akcję pilnego poszukiwania właścicieli dla zwierząt znalezionych na ulicach Bydgoszczy i okolic na letnie miesiące. Tylko w sierpniu jest ich kilkanaście. Wśród nich okazała, około sześcioletnia, łagodna bernardynka. - Została znaleziona na Osowej Górze przez dobrą panią, która stwierdziła, że nie może psa zatrzymać. Prosimy Państwa, szczególnie mieszkańców Osowej Góry, o informację, kto możne być prawowitym właścicielem tej, wyjątkowo łagodnej suczki. W głowach nam się nie mieści, by tak fantastycznego psa po prostu "zgubić" i nie pytać o niego w schronisku - zwracają się do bydgoszczan opiekunowie ze Schroniska dla Zwierząt. Bernardynka ma w schronisku numer 419/21. Przyprowadzona została 30 lipca.

Jeśli komuś zależy na przygarnięciu psa znalezionego na ulicy, powinien zadzwonić w tej sprawie pod nr tel. 512 28 28 53. Jeśli właściciel psa lub kota się nie znajdzie, to pracownicy schroniska rozpatrzą zgłoszenia. Biorą pod uwagę m.in. odpowiednie warunki, które zagwarantować trzeba zwierzęciu.

"Wyborcza" przyłącza się do poszukiwań opiekunów zwierząt, które są w bydgoskim schronisku. Dziś zamieszczamy zdjęcia tych, które w ostatnich dniach znalazły się na Osowej Górze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jasne, że nie można zgubić. Pewnie komuś do planów wakacyjnych nie pasowała :(
  już oceniałe(a)ś
  0
  0