Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A wszystko zaczęło się od zupełnie innego chłopca. Nadkomisarz Michał Wawrzyniak, zastępca komendanta komisariatu w Szubinie, zaangażował się w zbiórkę pieniędzy dla 10-latka chorego na nowotwór mózgu. Kwota, aby przeprowadzić leczenie dziecka, była niebagatelna - cztery mln zł. 

Nadkomisarz Wawrzyniak zaproponował swoim przełożonym, żeby zorganizować aukcję charytatywną, w której nagrodą byłoby spełnienia marzenia dziecka chcącego na jeden dzień nie tylko zostać policjantem, ale przekonać się, jak to jest być komendantem komisariatu. -  Na pewno jest wiele młodych osób, które marzą o czymś takim - pomyślał nadkomisarz Wawrzyniak. Nie pomylił się.

Aukcję ogłoszoną w internecie wygrała mama dziewięciolatka spod Torunia. Dla Filipa zostanie policjantem było rzeczywiście prawdziwym marzeniem. - Jest zafascynowany pracą policjantów. Zawsze zwraca uwagę na przejeżdżające radiowozy, interesują go filmy z udziałem policjantów - opowiadali jego rodzice. - Zdarza mu się nawet upominać domowników i wystawiać im mandaty za drobne przewinienia.

Chłopiec ubrany był w mundur będący mniejszą kopią prawdziwego munduru policjanta. - Podczas zbiórki z udziałem policjantów Filip został uroczyście powołany na stanowisko zastępcy komendanta komisariatu policji w Szubinie, na co otrzymał stosowny akt powołania. Następnie, już jako szef, wręczył podległym policjantom rozkazy: przyznanie nagród za osiągnięcia w służbie - relacjonuje Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Udało mu się porozmawiać z każdym policjantem i poznać ich pracę. A na pamiątkę dostał ślad swoich linii papilarnych. Miał też okazję spotkać się z Rokim - owczarkiem niemieckim - i jego opiekunem. 

A na koniec nowy, jednodniowy komendant dokonał przeglądu radiowozów. - Dla Filipa dzień spędzony w szubińskim komisariacie był z pewnością wyjątkowy i zapamięta go na długo, a za możliwość zrealizowania swojego marzenia złożył razem z mamą piękne podziękowania na ręce nadkomisarza Michała Wawrzyniaka - informuje Justyna Andrzejewska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.