Jubileuszowa edycja Festiwalu Piwa Rzemieślniczego "Beergoszcz" rozpoczęta. Pierwszego dnia nie zabrakło smakoszy chmielowych napojów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powodzenie pierwszego dnia Festiwalu Piwa "Beergoszcz" stało pod wielkim znakiem zapytania z powodu ostrzeżeń meteorologicznych. Impreza zaczęła się w piątek o godz. 15, a na ten czas zapowiadano solidne deszcze.

Szczęśliwie jednak ominęły Bydgoszcz szerokim łukiem i namioty przy Artego Arenie zapełniły się bydgoszczanami stęsknionymi za degustacją wielkiego wyboru piw z browarów z całej Polski. Wiele z nich na Beergoszcz przygotowało nawet swoje premiery, które do handlu trafią w późniejszym terminie. Nie zabrakło również food trucków.

Wśród wystawców znajdują się: Bytów Browar Kaszubski, Rzeka Piwa, Browar Profesja, Browar Warzelnia – Wyspa Młyńska, Browar Hopium i Browar Regionalny Koronowo, a także Nalewki Gniewski Dwór oraz stoiska palarni kawy i serowarów.

W sobotę Beergoszcz zaczyna się już w południe. Potrwa do godz. 22. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem