"Wyborcza" przyłącza się do apelu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Znajdźmy tych, którzy zaśmiecają podbydgoskie lasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku w różnych częściach województwa kujawsko-pomorskiego wyrzucane są przemysłowe pojemniki z nieznaną substancją. Zjawisko przybrało wielką skalę. Ani Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, ani policja nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem i dojść, kto stoi za pozbywaniem się odpadów. I to mimo tego, że Lasy Państwowe za wskazanie sprawców obiecały wysoką nagrodę - 30 tys. zł.

Do akcji włączył się też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, który podaje trzy specjalne numery telefonów, pod które należy dzwonić z informacjami na temat porzucających niebezpieczne odpady w lasach, na polach czy łąkach.

 • Tel. 603 399 125 – dla zdarzeń z Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, tucholskiego, sępoleńskiego, świeckiego, żnińskiego oraz m. Bydgoszcz.
 • Tel. 601 407 731 – dla Torunia i Grudziądza oraz powiatów: brodnickiego, chełmińskiego, grudziądzkiego, golubsko-dobrzyńskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego oraz m. Toruń i m. Grudziądz.
 • Tel. 603 399 123 – dla Włocławka i powiatów: aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, włocławskiego oraz m. Włocławek.

Kto nie chce dzwonić, może dokonać zgłoszenia przez SPECJALNY FORMULARZ w internecie.

Być może oddolna akcja, w którą włączymy się wszyscy, jest jedyną szansą, żeby zakończyć bezkarność przestępców traktujących naszą wspólną przyrodę jak wysypisko śmieci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie mogą sobie poradzić ze śmieciami w lesie a F-35 kupują i na wojnę z Rosją się szykują.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0