Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku w różnych częściach województwa kujawsko-pomorskiego wyrzucane są przemysłowe pojemniki z nieznaną substancją. Zjawisko przybrało wielką skalę. Ani Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, ani policja nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem i dojść, kto stoi za pozbywaniem się odpadów. I to mimo tego, że Lasy Państwowe za wskazanie sprawców obiecały wysoką nagrodę - 30 tys. zł.

Do akcji włączył się też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, który podaje trzy specjalne numery telefonów, pod które należy dzwonić z informacjami na temat porzucających niebezpieczne odpady w lasach, na polach czy łąkach.

  • Tel. 603 399 125 – dla zdarzeń z Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, tucholskiego, sępoleńskiego, świeckiego, żnińskiego oraz m. Bydgoszcz.
  • Tel. 601 407 731 – dla Torunia i Grudziądza oraz powiatów: brodnickiego, chełmińskiego, grudziądzkiego, golubsko-dobrzyńskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego oraz m. Toruń i m. Grudziądz.
  • Tel. 603 399 123 – dla Włocławka i powiatów: aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, włocławskiego oraz m. Włocławek.

Kto nie chce dzwonić, może dokonać zgłoszenia przez SPECJALNY FORMULARZ w internecie.

Być może oddolna akcja, w którą włączymy się wszyscy, jest jedyną szansą, żeby zakończyć bezkarność przestępców traktujących naszą wspólną przyrodę jak wysypisko śmieci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.