WIceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz weźmie udział w debacie na temat odbudowywania kultury po pandemii. W czwartek o godz. 11 rozmawiać będzie o tym w Studio Supermiast.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kiedy zaczęła się epidemia koronawirusa, organizatorzy przesuwali imprezy o miesiąc-dwa. Szybko stało się jasne, że to zdecydowanie za mało, że nasze życie zostanie wywrócone do góry nogami na dużo dłużej.

Część wydarzeń kulturalnych przeniosła się do internetu, część - tych największych - trzeba było odwołać. To wymierna strata dla wielu samorządów, które - zwłaszcza z wiosennych i letnich imprez - uczyniły magnes dla turystów. A turyści to przecież pieniądze - dla miasta, dla lokalnych przedsiębiorców.

Jak prezydenci ratują imprezy

Czy i jak miasta poradziły sobie z tymi problemami? Jakie straty poniosła kultura i turystka festiwalowa z powodu koronawirusa? Czym zastąpić masowe imprezy?

Porozmawiamy o tym podczas kolejnej debaty w ramach cyklu Studio Supermiasta. Naszymi gośćmi będą: Iwona Waszkiewicz (wiceprezydent Bydgoszczy), Wojciech Szczurek (prezydent Gdyni), Bogdan Wenta (prezydent Kielc), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola), Jacek Wójcicki (prezydent Gorzowa Wielkopolskiego).

Naczelni komentują

W drugiej części spotkania - komentarze redaktorów naczelnych redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej": Aliny Janusz (Kielce), Jacka Glugli (Bydgoszcz), Artura Łukasiewicza (Zielona Góra i Gorzów). Całość poprowadzi Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych i zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

Zapraszamy w czwartek (20 maja) o godz. 11 na Wyborcza.p l oraz na Facebooka "Gazety Wyborczej".

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem