Plebiscyt Supermiasta i Superregiony 2040. We wtorek (6 kwietnia) ostatni dzień zgłaszania propozycji. Czego najbardziej potrzeba Bydgoszczy, a czego Kujawsko-Pomorskiemu? Czekamy na Twoją opinię.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ubiegłym roku z okazji 30-lecia wolnego samorządu "Wyborcza" zorganizowała plebiscyt na największe osiągnięcia polskich miast. Przypomnijmy, że w Bydgoszczy zwyciężyły zmiany na Wyspie Młyńskiej i przywracanie Brdy miastu. Jako drugi sukces miejski nasi Czytelnicy uznali odnawianie Starego Miasta i Śródmieścia, a trzeci – tramwaj do Fordonu.

Tym razem chcemy wybiec w przyszłość. Zadajemy pytanie o najważniejszy z celów, który Bydgoszcz i bydgoszczanie powinni stawiać sobie na najbliższe 20 lat. Zadajemy też pytanie o to, w jaki sposób powinno wyglądać Kujawsko-Pomorskie w roku 2040.

Jeszcze tylko we wtorek (6 kwietnia) czekamy na Wasze propozycje. Należy je wysyłać na adres supermiasta@bydgoszcz.agora.pl lub miejski@bydgoszcz.agora.pl.

Razem stworzymy listę 12 wyzwań, z których będziecie mogli wybrać w głosowaniu te Waszym zdaniem najważniejsze. Plebiscyt będzie podpowiedzią i sugestią dla samorządów, jaki kierunek działań zawarty w ich strategiach należy obrać, na co kłaść szczególny nacisk.

16 kwietnia rozpoczniemy głosowanie, które zakończymy 3 maja, a listę siedmiu wyzwań dla Bydgoszczy i siedmiu dla Kujawsko-Pomorskiego ogłosimy 7 maja. 25 maja odbędzie się uroczysta gala, na której podsumujmy całą akcję.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem