Projekt Marty Simon najbardziej przypadł do gustu komisji, która wybierała pomysły na aranżacje wnętrz Muzeum Farmacji w Bydgoszczy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Apteka "Pod Łabędziem" przy ul. Gdańskiej 5 powstała pod koniec 1853 r. Założył ją Constantin August Mentzel. Przed 18 laty powstało na jej zapleczach Muzeum Farmacji, które składa się z laboratorium, zielarni, biblioteki, receptury oraz salki wystawowej na korytarzu. Zbiory zgromadzone zostały dzięki Bartłomiejowi Wodyńskiemu, który był pomysłodawcą stworzenia muzeum. Jest ich około 7 tys. eksponatów. 

W 2017 r. apteka skończyła swoją działalność i przejęło ją Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, które przygotowuje na Gdańskiej 5 atrakcję turystyczną w Aptece "Pod Łabędziem". Będzie to Muzeum Farmacji z nowymi elementami. Wśród nich - zmiana aranżacji. Takie właśnie zadanie otrzymali studenci wzornictwa UTP na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

Swoje prace przedstawili studenci II semestru studiów magisterskich z Pracowni Projektowania Mebla prowadzonej przez dr. hab. Romualda Fajtanowskiego. W sumie to 11 projektów.

Muzealna komisja, której przewodniczył dyrektor MOB Wacław Kuczma za najlepszy uznała projekt Marty Simon. - Spełnia wszystkie wymagania i pięknie zagospodarowuje wnętrze apteki - orzekli muzealnicy. Projekt Marty Simon doczeka się realizacji.

Drugie miejsca zajęły Agnieszka Rosołowska i Daria Chylińska, a trzecie - Sylwia Królikowska i Gabriela Skrobacka.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem