Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nagrodę przyznaje każdego roku Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa. Uznała tym razem, że to wybudowany przez firmę Alstal basen przy ul. Królowej Jadwigi w Bydgoszczy zasługuje na najwyższe uznanie. Kapituła podkreśliła, że obiekt został wybudowany w trudnym terenie. W piątek po godz. 10 prezes Alstalu Jarosław Szczupak odebrał nagrodę właśnie na pływalni, która z powodów pandemicznych cały czas jest zamknięta. Wręczył mu ją prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski.

Astoria to największa pływalnia w Kujawsko-Pomorskiem. Sama powierzchnia lustra wody ma aż 1271 m kw. Niecki basenu mieszczą aż 4,2 mln litrów wody. Jest tu dziesięciotorowy basen (50 na 25 m) z zatapialnym pomostem dzielącym go na dwie mniejsze części. W kompleksie funkcjonować będą m.in. przystań kajakowa, hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne. Całość to aż około 10 tys. m kw. powierzchni użytkowej. 

Inwestycja kosztowała ponad 100 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.