Szpital w Grudziądzu potwierdził w niedzielę informację o śmierci na COVID-19 swojej 87-letniej pacjentki. W Kujawsko-Pomorskiem nie przybyło nowych zakażeń.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia przyniósł informację o jednej śmierci w województwie kujawsko-pomorskim. Jak w każdym przypadku zgonu na COVID-19 podkreśla się, że 87-letnia kobieta miała choroby współistniejące. To 43. ofiara zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w regionie.

Nie przybyło natomiast nowych, potwierdzonych zachorowań na COVID-19. W Kujawsko-Pomorskiem od początku pandemii odnotowano ich 582.

W szpitalach przebywa 118 osób (w ciągu doby przybyły dwie osoby), w kwarantannie – 2804 (o siedem więcej niż w sobotę), pod nadzorem – 98 (o 11 mniej).

12 osób uznano za ozdrowiałe. Liczba ozdrowieńców wynosi 352.

Do niedzieli w Kujawsko-Pomorskiem pobrano 29 318 próbek do testów. Przez dobę wykonano ich niespełna tysiąc.

Przypominamy: od poniedziałku kolejny etap zmniejszania obostrzeń. Otwiera się gastronomia, zakłady usługowe z fryzjerami i kosmetyczkami na czele, a także przedszkola i żłobki w Bydgoszczy. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem