Dzisiejsze raporty nie informują o nowych zmarłych z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Jednak dziś Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo poinformowało o śmierci jednej z sióstr.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O śmierci siostry Izabelli powiadomiło zgromadzenie na Facebooku. "Dała piękne świadectwo swojego życia oddanego Bogu" - napisały zakonnice i udostępniły film z siostrą Izabellą sprzed trzech lat.

To już piąta siostra zakonna Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo z Chełmna, która przegrała swoją walkę z chorobą. To już szósta zakonnica, która zmarła.

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu znajduje się jeszcze 12 sióstr z Chełmna. Osiem zakonnic i dwóch pracowników klasztoru przebywa w izolatorium w Ciechocinku. W sumie zakażone zostały 42 siostry z klasztoru w Chełmnie. Ozdrowiały 22.

W sobotę (16 maja) oficjalnie pojawiła się informacja o jednym nowym przypadku potwierdzonego zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zachorowała torunianka. Ozdrowiało 25 osób.

Od początku pandemii w Kujawsko-Pomorskiem zanotowano 582 przypadki choroby. W tej chwili w szpitalach przebywa 116 osób, a w kwarantannie 2797. Natomiast nadzorem objętych jest 109 mieszkańców regionu. Mamy 340 ozdrowieńców, a 42 osoby zmarły.

Do 16 maja - według statystyk - pobrano 28 392 próbki do badania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Poszła do stołu Pana?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0