Wtorkowe popołudnie przyniosło informację o jednym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wieczorne informacje były pozytywne. Tylko jedno potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkanki Inowrocławia, a w statystykach brak zmiany z powodu odliczenia jednego z chorych na COVID-19, który pochodził de facto z Gdańska. Zatem 12 maja Kujawsko-Pomorskie pozostaje z 577 zakażonymi od początku pandemii. Przybyło też 17 kolejnych ozdrowieńców i w sumie jest ich już u nas 281.

Jak już informowaliśmy, niestety wtorek przyniósł tragiczną informację – Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło śmierć 51-letniej pielęgniarki ze szpitala zakaźnego w Toruniu. Zmarła też trzecia z zakonnic z Chełmna – 98-latka.

Toruńską pielęgniarkę pożegnał na FB marszałek Piotr Całbecki, ale również kujawsko-pomorski europoseł – Radosław Sikorski. – Pani Katarzyna z ogromnym oddaniem pomagała chorym, za co poniosła najwyższą cenę. Cześć jej pamięci. Rodzinie pani Katarzyny składam kondolencje – napisał.

Mało chorych na COVID-19 w bydgoskich szpitalach

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przekazał też dane o liczbie chorych na COVID-19, którzy leżą w szpitalach. W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy to zaledwie dwie osoby w stanie dobrym. W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii – 12 chorych (osiem – w stanie dobrym, trzy – w średnim, jedna w ciężkim), nie ma chorych w Szpitalu Nowym w Świeciu. Najwięcej jest ich w jednoimiennym Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu – 34 osoby (15 w stanie dobrym, 11 w średnim, a 8 – ciężkim).

W izolatorium przebywa 51 osób, a reszta chorych znajduje się w domach.

W regionie najwięcej zakażonych pochodzi z Bydgoszczy – 153 i Torunia – 107. Trzecim miejscem jest Chełmno – tu zakażonych w sumie zanotowano 67 osób – większość z nich związana jest ze Zgromadzeniem Zakonnym św. Wincentego a Paulo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem