Dwie pacjentki szpitala w Grudziądzu zmarły na COVID-19 - raportuje Ministerstwo Zdrowia. Jedna z nich to pielęgniarka z Torunia, druga - zakonnica z Chełmna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O śmierci 51-letniej  pielęgniarki z Torunia informacja pojawiła się już wczoraj. Dziś uwzględniona została w statystykach oficjalnie przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia. O jej życie walczyli lekarze w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

- Wczoraj odeszła cicha bohaterka walki z epidemią Covid-19, świętej pamięci Katarzyna Zawada, pielęgniarka w Szpitalu Zakaźnym w Toruniu. W tym trudnym czasie, nie bacząc na niebezpieczeństwo, niosła pomoc powierzonym jej opiece pacjentom. Niech spoczywa w pokoju! - napisał na FB Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Drugą z ofiar COVID-19 jest 98-letnia zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. To trzecia siostra zakonna z Chełmna, która zmarła. W Kujawsko-Pomorskiem do tej pory COBID-19 przyczynił się do śmierci 34 osób.

Nie ma nowych potwierdzeń zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Ich liczba od początku pandemii wynosi 577. Przybyło czterech ozdrowieńców (w sumie ozdrowiały 264 osoby). 

W bydgoskim szpitalu zakaźnym przebywa zaledwie trzech pacjentów chorych na COVID-19 (dwóch w stanie dobrym, a jeden w średnim), nieco więcej jest ich w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii - 11 (siedem w stanie dobrym i po dwie w stanie średnim oraz ciężkim).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem